Od redakcji: Poniżej zamieszczamy informację prasową dotyczącą umowy partnerskiej między Amazis.net a Scalix Corporation. Dzięki niej, możliwy będzie w Polsce zakup wsparcia technicznego i rozwiązań przydatnych w dużych firmowych sieciach lokalnych. Część oprogramowania Scalixa dostępna jest na zasadach open source (Scalix Public License).

24 listopada 2006 firma Amazis.net sp. z o.o. podpisała umowę partnerską z firmą Scalix Corporation. Na mocy umowy Amazis.net został dystrybutorem produktów Scalix w Polsce. Umowa obejmuje promocję, sprzedaż, wsparcie oraz usługi techniczne dla polskich użytkowników rozwiazań Scalix.
Scalix jest rodziną produktów zaprojektowanych do obsługi firm i instytucji wymagających efektywnych, skalowalnych i bezpiecznych rozwiązań komunikacyjnych. Rozwiązań, które można łatwo dostosować do indywidualnych wymagań użytkowników i które pomagają w relizacji celów biznesowych.
Scalix, jako platforma oparta na sprawdzonych technologiach i wykorzystująca Linuksa jako środowisko pracy, dostarcza organizacjom łatwy w zarządzaniu, niezawodny i w pełni funkcjonalną platformę komunikacyjną. Nasi kliencie mogą czerpać korzyści z przechowywania poczty elektronicznej na serwerach linuksowych, a użytkownicy końcowi mogą cieszyć się nieograniczonym dostępem do poczty, kalendarza, kontaktów i danych z wykorzystaniem dowolnych systemów operacyjnych, urządzeń bezprzewodowych i programów klienckich. Dzięki tej unikalnej właściwości nie ma konieczności prowadzenia dodatkowych szkoleń użytkowników.
Scalix zapewnia:

  • pełną obsługę programów Microsoft Outlook, Outlook 2003, XP i 2000 oraz Novell Evolution
  • dostęp do systemu Web Access z przeglądarek Internet Explorer, Firefox i Mozilla
  • dostęp bezprzewodow z urządzeń BlackBerry, Treo i Windows Mobile
  • dostęp za pośrednictwem klientów POP i IMAP – Mozilla Thunderbird, Eudora lub Outlook Express.

„Produkty Scalix to doskonałe uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty dla firm i instytucji” – powiedział Marcin Zalicki, Product Manager firmy Amazis.net. „W tej chwili możemy zaoferować kompleksowe rozwiązania informatyczne: począwszy od systemów tworzących infrastrukturę sieciową, poprzez systemy serwerowe, kończąc na rozwiązaniach biurowych, z których korzysta użytkownik końcowy wysyłając pocztę elektroniczną do współpracowników lub partnerów. W najbliższym czasie zaprezentujemy nową ofertę obejmujacą rozwiązania z rodziny Scalix.”
„Bardzo się cieszymy z partnerstwa z firmą Amazis i wierzymy, że Scalix ma bardzo wiele do zaoferowania polskim odbiorcom” – powiedział Jim Docherty wiceprezes ds. Sprzedaży firmy Scalix. „Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy z firmą Amazis i wypracowaniem rozwiązań przynoszących niespotykane oszczędności oraz funkcjonalność w obszarze rozwiazań wspomagających pracę grupową”
Więcej informacji na temat rodziny produktów Scalix można znaleźć na stronie www.scalix.pl. Kontakt w sprawie sprzedaży w Polsce: Amazis.net. sp. z o.o., tel. +48 61 868 27 24.
O firmie Scalix
Scalix jest wiodącym producentem rozwiazań informatycznych opartych o serwery Linuksowe w obszarze obsługi poczty elektronicznej, kalendarza oraz wymiany informacji. Oferta firmy jest skierowana na spełnianie wymagań dyrektorów działów IT, administratorów serwerów pocztowych oraz użytkowników końcowych, którzy potrzebują otwartych, dobrze przetestowanych środowisk informatycznych wspomagających pracę grupową. Ponad 1 milion skrzynek pocztowych, 60.000 pobrań Edycji Scalix Community, ponad 2.900 członków forum społeczności i ponad 400 komercyjnych klientów sprawia, że Scalix jest najmocniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw w zakresie obsługi poczty elektronicznej i kalendarza, opartym o system Linux. Produkty Scalix można nabyć bezpośrednio u producenta lub u autoryzowanego partnera.
Scalix został założony w czerwcu 2002 roku przez pionera w dziedzinie pracy grupowej, Julie Hanna Farris. Firma Scalix zatrudnia zespół doświadczonych ekspertów, którzy pomagali przy projektowaniu znanych na całym świecie systemów komunikacji firm IBM, Lotus Development, cc:Mail, Netscape, Hewlett-Packard oraz Microsoft. Firma Scalix posiada wsparcie ze strony funduszy Silicon Valley venture, New Enterprise Associates i Mohr Davidow Ventures. Kwatera główna znajduje się w San Mateo, CA z biurami w Nowym Jorku, Chicago, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.
O firmie Amazis.net
Amazis.net sp. z o.o. zajmuje się rozwojem i utrzymaniem systemów informatycznych kierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek administracji publicznej. Amazis.net jest przedstawicielem firmy Mandriva i zajmuje się przygotowaniem polskich edycji produktów z rodziny Mandriva Linux. Ponadto jest związany umowami partnerskimi z producentami oprogramowania współpracującego z Linuksem: Codeweavers, Cedega, O3Spaces oraz NoMachine.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: informacja prasowa.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →