Choć tematyka niebezpośrednio z tematyką naszego portalu, to jednak ze względu na ciągłe problemy w 'otwieraniu’ kolejnych działów naszej e-administracji, warto się zapoznać z rzeczywistym sposobem jej działania. Można zacząć od rejestrów publicznych – a to dzięki bezpłatnemu szkoleniu organizowanemu przez jeden z departamentów MSWiA.

Departament Rozwoju Rejestrów organizuje po raz drugi (pierwszy kurs trwał od marca do maja 2006 roku) 3 miesięczny bezpłatny kurs informatyczny w ramach którego kursanci poznają zarówno od strony prawnej jak i technicznej funkcjonowanie rejestrów publicznych w naszym państwie. Do udziału w kursie dopuszczeni będą studenci III, IV i V roku informatyki oraz informatycy z doświadczeniem zawodowym, a także osoby znające podstawy teoretyczne informatyki. Wybór uczestników dokonany będzie na podstawie przysłanych dokumentów (CV z wyszczególnieniem znajomości języków programowania i narzędzi informatycznych) i rozmowy selekcyjnej z organizatorami kursu.
Po kursie istnieje możliwość nawiązania stałej współpracy z Departamentem Rozwoju Rejestrów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który jest w trakcie realizacji projektu PESEL2.
Kandydatury proszę przesyłać na adres e-mail: kamil.czaplicki@mswia.gov.pl do 30 listopada.
Liczba miejsc ograniczona do 20 osób.
Kontakt telefoniczny: 022 6028602
Kurs informatyczny odbywać się będzie w Warszawie przy ul. Pawińskiego 17/21 w Departamencie Rozwoju Rejestrów MSWiA w godz. 8.00-11.00
Tematyka kursu

  • Wielkie systemy IBM OS/OMVS
  • Bazy relacyjne DB2 ORACLE
  • System LINUX (bash)
  • Praktyczne podstawy audytu systemów informatycznych
  • Informatyczne podstawy PESEL-a
  • Informatyzacja procedur administracyjnych (prof. J. Oleński)

Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →