Po ostatnich oświadczeniach Ballmera, z których wynika że jedynie użytkownicy Suse Linuksa nie łamią praw Microsoftu, firma Novell opublikowała na swoich stronach list otwarty do społeczności wolnego oprogramowania. Przypomina w nim, że podstawą porozumienia MS-Novell miała być wspólna praca nad interoperacyjnością obu systemów. Zapis o wzajemnym niepozywaniu swoich klientów za ewentualne pogwałcenie patentów został dodany na prośbę giganta z Redmont. Jak podkreśla producent Suse, sam również posiada duże portfolio patentowe.
Novell nie zgadza się z ostatnimi twierdzeniami ze stony Microsoftu, jakoby wzajemne porozumienie tych firm miało być potwierdzeniem naruszania praw Microsoftu przez użytkowników Linuksa.

Co więcej, przypomina że przez ostatnie lata wykorzystywał swoje portfolio patentowe do rozwoju i ochrony otwartego oprogramowania, występował przeciwko projektom europejskich patentów na oprogramowanie, współpracuje z urzędem patentowym USA w celu zmniejszenia liczby wydawanych 'złych patentów’…
W podsumowaniu, CEO Novella Ron Hovsepian podkreślił, że jego firma w dalszym ciągu będzie działać na rzecz ochrony i promowania idei wolnego i otwartego oprogramowania i że społeczność programistów FLOSS jest podstawą jej działania.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →