Po niemal dwóch latach rozwoju ukazała się wersja 2.0 nowej dystrybucji Linuksa dla routerów – dystrybucji Lintrack. Projekt ten ma na celu stworzenie małego, zintegrowanego systemu z ciekawą funkcjonalnością przystosowanego do pracy w sieciach małych i średnich ISP.
Tym, co różni Lintracka od podobnych dystrybucji Linuksa jest m.in. jeden wspólny system konfiguracji – Flatconf. Dzięki niemu administrator poprzez jedno narzędzie, /fcc/, może np. konfigurować serwer PPPoE, koncentrator HotSpot, czy też filtry ruchu HTTP. Osoby przyzwyczajone do korzystania z aplikacji CLI z pewnością ucieszy automatyczne dopełnianie poleceń na wzór basha.
Lintrack to także, a może przede wszystkim, ogrom przetestowanych, zintegrowanych i gotowych do użycia możliwości. Dla przykładu skonfigurowanie WPA2 w trybie PSK sprowadza się do dwóch poleceń – włączenia oraz ustawienia hasła.
Nasz projekt posiada także wiele nowatorskich, unikalnych rozwiązań – m.in. ważony tryb round-robin bondingu kart ethernetowych z automatyczną konfiguracja wag, szyfrowanie ethernetu bez dodatkowego kapsułkowania, opisy kart sieciowych i adresów widoczne w /ifconfig/, driver MadWiFi z licznymi usprawnieniami i solidnym wsparciem dla 802.11h, to tylko niektóre z nich.
Zachęcamy do pobrania najnowszego wydania oraz podzielenia się swoimi uwagami.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Paweł Foremski.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.
Share →
Ostatnie komentarze
- Zaufana Trzecia Strona - MAiC proponuje polskie "Raporty o przejrzystości"
- fantomik - Backdoorów PRISM nie ma. Pełnej informacji w Transparency Reports też.
- rumcajs - Backdoorów PRISM nie ma. Pełnej informacji w Transparency Reports też.
- KMP - Permanentna inwigilacja – również w Polsce
- KMP - Permanentna inwigilacja – również w Polsce