W wortalu jakilinux.org pojawiła sie nowa sekcja Dlaczego Linux?. Jest ona tłumaczeniem doskonałej strony get GNU/Linux.org i została stworzona z myślą o osobach, które do tej pory nie miały do czynienia z systemami Linuksowymi.

W serwisie znaleźć można następujące działy:

  • Czym jest Linux?. Można tutaj poznać ogólne informacje dotyczące Linuksa i ruchu Wolnego Oprogramowania
  • Dlaczego nie Windows?. W tym dziale znajdują się informacje o największych zagrożeniach związanych z używaniem nie-wolnego oprogramowania, ze szczególnym uwzględnieniem sposobu licencjonowania MS Windows
  • Migracja na Linuksa. Dzięki lekturze tej sekcji można się dowiedzieć o podstawowych różnicach pomiędzy Linuksem i MS Windows, które mogą pomóc w podjęciu ewentualnej decyzji o migracji. Znajdują się tu także odpowiednie linki, które z pewnością się przydadzą po zdecydowaniu się na instalacją Linuksa.

Wszystko napisane jest prostym i nietechnicznym językiem, zrozumiałym dla osób dla których komputer to tylko narzędzie pracy. Jeśli masz znajomego, który nie wie nic o Linuksie, a chciałby dowiedzieć się kilku podstawowych informacji to z pewnością jest to odpowiednie miejsce, gdzie może znaleźć wiele odpowiedzi i porad.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Borys Musielak.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →