Trolltech, norweska firma znana z rozwijania biblioteki Qt oraz mobilnego środowiska Qtopia, przygotowuje nowy produkt. Tym razem będzie nim… telefon komórkowy. Zielony. „Greenphone” to pracujący pod kontrolą Linuksa telefon GSM zaprojektowany w taki sposób, by dać jego użytkownikom pełną kontrolę nad zainstalowanym na nim oprogramowaniem.
Greenphone będzie sterowany procesorem XScale 312MHz, jego użytkownicy będą mieli do dyspozycji 64 megabajty RAMu i 128 megabajtów pamięci Flash. Jeśli okaże się to za mało, do dyspozycji zawsze będzie gniazdko mini-SD.

Oczywiście nie zapomniano o cyfrowym oku (1.3 megapiksela), łączności GPRS oraz wsparciu dla WiFi i Bluetooth. Całość będzie rozprowadzana prawdopodobnie w zestawie z oprogramowaniem dla programistów, którzy będą chcieli wykorzystać możliwości nowego produktu Trolltecha.
Greenphone ma trafić do sprzedaży już we wrześniu, jego cena nie jest jeszcze znana. Producent obiecał, że będzie przystępna również dla programistów tworzących wolne oprogramowanie.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →