Rada Legislacyjna Hong Kongu (ChRL) zaakceptowała prawo pozwalające na zapisywanie informacji o połączeniach (oraz nagrywanie treści połączeń telefonicznych) obywateli. Polscy posłowie, o czym już wspominałem, planują przedłużenie okresu zbierania danych do pięciu lat. Pojawiają się też informacje o pracach nad centralnym rejestrem naszych danych. Podczas prac nad europejską dyrektywą wprowadzającą data retention, ze strony zwolenników pełniejszej inwigilacji obywateli padały głosy, że zbierane dane będą bezpieczne. Że tak nie jest, dowiedzieli się właśnie klienci AOL.

Do sieci „przypadkiem” wypłynęła baza danych zawierająca zapytania poszczególnych klientów – zawierająca nie tylko ich treść, ale również unikalne identyfikatory uławiające przypisanie zapytań konkretnym osobom. Z bazy tej dowiemy się nie tylko, kto szukał informacji o najbliższej pizzeri czy szukał Red Hata, lecz możemy się dowiedzieć, kto planuje zaoszczędzenie na podatkach, zemstę na żonie czy też ma problemy ze znalezieniem pracy…
gerards restaurant in dc
tax avoidance and tax evasion
tax avoidance and tax evasion and donald korb
paul o’neil and tax avoidance
tax analysts
can a certified financial planner’s advice can be deductible
how to calculate gpa
cherry blossoms

…może być wykorzystane przez czujnego urzędnika skarbowego…
how to kill your wife
pictures of dead people
photo of dead people
car crash photo

…pomoże w zorientowaniu się w sytuacji rodzinnej kolejnego użytkownika serwisu AOL, wreszcie…
how to change brake pads on scion xb
2005 us open cup florida state champions
how to get revenge on a ex
how to get revenge on a ex girlfriend
how to get revenge on a friend who f—ed you over
replacement bumper for scion xb
florida department of law enforcement
crime stoppers florida
…pokaże, co komu po głowie chodzi. Jako przykłady, w myśl zasady że nic nie podnosi oglądalności jak seks i przemoc, przytoczyłem trochę brutalne listy zapytań. Jednak w tej samej bazie znajdują się listy zapytań, które mogą zostać wykorzystane do sprawdzenia, nad czym pracuje jakaś firma i zdobyciu w ten sposób przewagi nad nią, śledzenia internetowego życia jakiejś osoby – słowem, poznaniu tajemnic dowolnego klienta American Online.
AOL udostępnił (!) dane w celu umożliwienia przeprowadzenia przez każdego badań statystycznych. Jednak mogą one posłużyć do zupełnie innych celów. Skoro tak duży operator nie potrafi w prawidłowy sposób obchodzić się ze zbieranymi przez siebie informacjami, w jaki sposób nasz prawodawca ma zamiar nas przekonać, że mniejsze firmy poradzą sobie z tym bez problemu?
Na szczęście w dzisiejszych czasach coraz łatwiej zestawić szyfrowane połączenie do serwerów ulokowanych w bardziej cywilizowanych obszarach planety…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →