Po upublicznieniu pierwszych wersji testowych przeglądarki Firefox 2, tylko kwestią czasu był podobny krok ze strony twórców popularnego programu pocztowego. Czas upłynął i… W internecie pojawiła się wstępna wersja Thunderbirda 2.0, nosząca developerskie miano Alpha 1. Można już ściągać i korzystać – pierwsze godziny pracy z Alphą nie zdradzają żadnych niestabilności.
Co nowego? Przede wszystkim coś dla miłośników Gmaila – możliwość nieograniczonego 'tagowania’ poczty. Tradycyjnie poprawiono wykrywanie spamu – czy był to krok we właściwą stronę dowiem się pewnie już wkrótce. Poprawiono też setki małych błędów wykrytych w poprzednich wersjach tego programu pocztowego.

Czego nie ma. Przede wszystkim (w wersji dla Mac OS X) – integracji z systemową książką adresową. Szkoda, bo odpowiednie poprawki już od kilkunastu tygodni dostępne są w internecie. Zawiedzeni też poczują się ci wszyscy, którzy kochają 'tabbed browsing’ i chcą kart również w programie pocztowym. Osobiście tęsknię też za dużym, wyraźnym przyciskiem 'Archiwizuj’, który w gmailu powoduje, że dana wiadomość znika ze skrzynki z pocztą przychodzącą, jest jednak widoczna w przypadku odtrzymania na nią odpowiedzi, da się ją też łatwo wyszukać przy pomocy opcji search. Czyżbyśmy doczekali czasów, gdy to programy pocztowe muszą być rozwijane, by dorównać webmailowi…?
Ogólna ocena wypada pomyślnie, zapraszam do testowania. Nie zapomnijcie (tak na wszelki wypadek) o zrobieniu kopii zapasowej poczty przed aktualizacją.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →