Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

Witamy w 56 wydaniu Fedora Weekly News (FWN), cotygodniowym biuletynie społeczności Fedory. Najnowsze wydanie można zawsze znaleźć tutaj.

Opóźnienie zamrożenia FC6 test2

Jeremy Katz ogłosił na fedora-maintainers:
Po ostatniej aktualizacji jądra do 2.6.18-rc, trzeba trochę popracować nad Xenem, żeby zaczął działać. Ponieważ Xen jest jedną z najważniejszych funkcji dla Fedory Core 6, próba wydania drugiej wersji testowej (jednocześnie będącej wersją zamrażającą funkcjonalność) bez Xena wydaje się być sytuacją odległą od idealnej.
W tej sytuacji, po przedyskutowaniu tego w Fedora Board, zdecydowaliśmy się przesunąć zamrożenie dla test2 póki Xen nie zacznie znowu działać z aktualnymi jądrami. Bazując na aktualnych danych, podejrzewamy, że nastąpi do w poniedziałek, 24 lipca. Jak tylko będziemy wiedzieć coś więcej, to napiszemy.

Koniec wsparcia FC1, FC2, RHL7.3 i RHL9

Jesse Keating ogłosił na fedora-legacy-announce:
W związku z zaplanowanym na 26 lipca wydaniem Fedory Core 6 Test2, czas ogłosić zakończenie wsparcia różnych wydań przez Projekt Fedora Legacy.
Po wielu dyskusjach na fedora-legacy-list, kanale IRC #fedora-legacy w sieci freenode, zdecydowaliśmy zakończyć wsparcie następujących wydań po pojawieniu się FC6 Test2: Fedora Core 1, Fedora Core 2. Od tej pory będziemy wspierać już tylko 3 i 4 wydanie Fedory Core.
Co do wydań Red Hat Linuksa (7.3 i 9) postanowiono co następuje: nowe błędy będą akceptowane do 1 października tego roku. Od tego dnia żadne zgłoszenie nie będzie przyjmowane. Wszystkie istniejące problemy zostaną rozwiązane w miarę naszych możliwości do 31 grudnia bieżącego roku. Jeśli coś nie będzie skończone, nie zostanie poprawione przez projekt Fedora Legacy. Będzie to koniec wspierania przez Fedora Legacy dystrybucji linii Red Hat Linux.

Wprowadzenie Fedora Women

Patrick W. Barnes oznajmił na fedora-announce-list:
W związku z próba wspierania kobiet, które używają i rozbudowują Fedorę, program Fedora Women został rozpoczęty w minionym tygodniu. Posiada on forum do komunikacji pomiędzy kobietami Fedory i ewentualnie będzie też oferował dodatkowe wsparcie dla kobiet, które pomagają czynić Fedorę tym, czym jest.

Fedora na O’reilly OSCON 2006

Jack Aboutboul na fedora-announce-list:
Zapraszamy wszystkich, aby dołączyli do Projektu Fedora na zbliżającej się Konferencji oprogramowania open source O’Reilly (OSCON 2006) w dniach 24-28 lipca w centrum kongresowym Oregon w Portland, w Oregonie. Stoisko Fedory z dumą będzie wystawione w pawilonie .org i zaprezentuje sesje „Birds of a Feather”.
http://conferences.oreillynet.com/os2006/

Wykorzystanie luki lokalnej eskalacji uprawnień CVE-2006-3626

Mark Cox napisał na swoim blogu:
W piątek 14 lipca została szeroko rozpowszechniona informacja o luce w jądrach serii 2.6, CVE-2006-3626, w efekcie wykorzystania której zwykły użytkownik może zdobyć uprawnienia administracyjne. Wykorzystanie luki opiera się na wykorzystaniu obsługi formatów binarnych a.out w jądrze.
Red Hat Enterprise Linux 4, Fedora Core 4, i Fedora Core 5 nie obsługują a.out, uniemożliwiając tym samym wykorzystanie luki. Nie ma potrzeby obawiać się obecnie jej jakiegokolwiek wykorzystania, jeśli obsługa a.out nie została odblokowana. Dodatkowo, domyślna konfiguracja tych systemów zawiera aktywny SELinux z polityką bezpieczeństwa ustawioną na poziom, który również całkowicie powstrzymuje próby wykorzystania tej luki.

NewsForge: Testowanie Fedory zaczyna pracę

Za artykułem opublikowanym ostatnio na NewsForge:
„Naprawdę chciałbym, aby ludzie myśleli o testowaniu jako części rozwoju”, mówi Woods. „Jest to podstawą właściwej inżynierii oprogramowania. Jak tylko projekt osiąga pewien punkt, trzeba rozpocząć rygorystyczne testowanie regresji i rzeczy temu podobnych. Myślę, że społeczność open source potrzebuje tego. To nie jest tak, że muszę o tym mówić ludziom – oni doskonale wiedzą, że testowanie jest ważne. Moim rzeczywistym celem jest uczynić testowanie łatwiejszym”. Integrując wewnętrzne testujące oprogramowanie Red Hata z Fedorą i wprowadzając rygor w testowaniu systemu, Woods ma nadzieję wnieść część tej łatwości nie tylko do Fedory, ale także do wolnego oprogramowanie w ogóle – i, nawiasem mówiąc, aby uciszyć krytyków Fedory raz na zawsze.

Fedora Weekly Reports 2006-07-17

Mamy nową inicjatywę mającą na celu raportowanie wiadomości zarządu, jak również Meeting Minutes z każdego podprojektu społeczności Fedory w celu gromadzenia informacji o tym co zachodzi we wszechświecie Fedory w łatwo strawny i dostępny sposób.

Aktualizacje Fedory Core 4 i 5

W dniach 17 – 23 lipca, Projekt Fedora udostępnił 12 aktualizacji Fedory Core 4 zawierających cztery poprawki bezpieczeństwa.
W dniach 17 – 23 lipca, Projekt Fedora udostępnił 27 aktualizacji Fedory Core 5 zawierających pięć poprawek bezpieczeństwa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →