Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

Witamy w 55 wydaniu Fedora Weekly News (FWN), cotygodniowym biuletynie społeczności Fedory. Najnowsze wydanie można zawsze znaleźć tutaj.

Opóźnienie zamrożenia FC6 test2 o tydzień

Jeremy Katz ogłosił na fedora-announce-list:
(Wysłałem to na fedora-maintainers-list w zeszłym tygodniu, ale zapomniałem dodać CC do szerszego grona słuchaczy)
Pragnąc zintegrować DT_GNU_HASH z binutils i glibc (który powoduje przyspieszenie rzędu 50% dla dynamicznej konsolidacji) i konieczności przeprowadzenia rekompilacji pod kątem tych zmian, zamierzamy przesunąć datę zamrożenia Fedory Core 6 test2 o tydzień. Nowa data zamrożenia to środa, 19 lipca 2006. Powinno to również pozwolić na kilka innych rzeczy, które się przeciągają, aby zostały trochę lepiej przetestowane do czasu zamknięcia wydania test2.

Informacje o komitecie ds. pakietów

Toshio Kuratomi na fedora-packaging-list:
Rozpocząłem tworzenie strony dla komitetu ds. pakietów zawierającą daty i czas spotkań oraz inne informacje. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o komitecie ds. pakietów, zapoznaj się z tym. Jeśli należysz do komitetu i chcesz dodać coś od siebie, zrób to. Jeśli nie masz uprawnień do redagowania strony, ale chcesz coś dodać albo zmodyfikować, wyślij swoje propozycje e-mailem do fedora-packaging lub zaproponuj na IRC-u na kanele #fedora-packaging.

Jak minął NECC 2006?

Steve Hargadon pisze w fedora-education-list:
Było wspaniale… Nasza pracownia była prawie cały czas przepełniona, z wyjątkiem jednej czy dwóch sesji. Przy udostępnionych stanowiskach stały dwa albo trzy rzędy osób – myślę, że zaglądali przez ramiona tym, którzy siedzieli przy komputerach, żeby zobaczyć kto teraz mówi.

SELinux blokuje lukę lokalnej eskalacji uprawnień

James Morris pisze na swoim blogu:
Joshua Brindle zanalizował niedawno zgłoszony błąd dotyczący eskalacji lokalnych uprawnień w /proc, CVE-2006-3626, i stwierdził, że SELinux ze skierowaną polityką bezpieczeństwa nie dopuszcza do jego wykorzystania. Byłoby interesującym i przydatnym doświadczeniem ustalić, na jak wiele z historycznych błędów bezpieczeństwa miałby wpływ SELinux i podobne technologie (jak np. Exec-shield, PIE itp.). Mark Cox opublikował interesujące opracowanie, „Risk Report: A year of Red Hat Enterprise Linux 4”, w którym wspomina, że SELinux zablokował robaka Lupper (zauważając również, że domyślna wersja polityki bezpieczeństwa nie poradziłaby sobie z zablokowaniem zmodyfikowanej wersji robaka).

Linux Magazine: AppArmor vs SELinux

Hans-Jörg Ehren, menedżer produkcyjny Linux Magazine zgłosił przez e-mail:
Linux Magazine chciałby poinformować Was, że zamieściliśmy nasz artykuł przewodni „AppArmor vs SELinux” w naszym Archiwum Online. Możecie śmiało zamieścić odnośnik na swoich stronach, lub na powiązanych forach i stronach społeczności. Ten artykuł jest dostępny jako PDF i może być ściągany i drukowany dla użytku prywatnego bez ograniczeń.

Uruchomiono nową listę zgodności sprzętu z Linuksem

Nawiązując do LinuxToday:
Phoronix ogłosił dziś powstanie Phoronix LCH. Phoronix LCH jest systemem indeksowania sprzętu komputerowego pod Linuksem. Ten system pozwoli Wam wysyłać informacje o sprzęcie, jak i Wasze własne doświadczenia, jeśli chodzi o jego zgodność z Linuksem.

Fedora Weekly Reports 2006-07-10

Mamy nową inicjatywę mającą na celu raportowanie wiadomości zarządu, jak również Meeting Minutes z każdego podprojektu społeczności Fedory w celu gromadzenia informacji o tym co zachodzi we wszechświecie Fedory w łatwo strawny i dostępny sposób.

Aktualizacje Fedory Core 4 i 5

W dniach 10 – 16 lipca, Projekt Fedora udostępnił 7 aktualizacji Fedory Core 4 zawierających cztery poprawki bezpieczeństwa.
W dniach 10 – 16 lipca, Projekt Fedora udostępnił 26 aktualizacji Fedory Core 5 zawierających pięć poprawek bezpieczeństwa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →