Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

Witamy w 54 wydaniu Fedora Weekly News (FWN), cotygodniowym biuletynie społeczności Fedory. Najnowsze wydanie można zawsze znaleźć tutaj.

Opóźnienie zakończenia Open Video Contest

Mike Linksvayer, CTO Creative Commons ogłosił na swoim weblogu:
W związku z prośbami o dodatkowy czas przenosimy termin nadsyłania prac dla Fedora/CC Open Video Contest o jeden miesiąc – teraz masz czas do 20 sierpnia na zamieszczenie swojego 30 sekundowego wideo na temat otwartości.

Opóźnienie zamrożenia FC6 test2 o tydzień

Jeremy Katz ogłosił na fedora-maintainers-list:
Pragnąc zintegrować DT_GNU_HASH z binutils i glibc (który powoduje przyspieszenie rzędu 50% dla dynamicznej konsolidacji) i konieczności przeprowadzenia rekompilacji pod kątem tych zmian, zamierzamy przesunąć datę zamrożenia Fedory Core 6 test2 o tydzień. Nowa data zamrożenia to środa, 19 lipca 2006. Powinno to również pozwolić na kilka innych rzeczy, które się przeciągają, aby zostały trochę lepiej przetestowane do czasu zamknięcia wydania test2.

Nowa rubryka FWN: Zapytaj Projekt Fedora

Paul W. Frields ogłasił na fedora-marketing-list:
Fedora Weekly News, we współpracy z Projektem dokumentacji Fedory, zamierza otworzyć nową rubrykę, przeznaczoną do odpowiadania na powszechne problemy użytkowników. W rezultacie ma być to coś podobnego do „Ask Shadowman” z Red Hat Magazine – coś w rodzaju tygodniowego FAQ, z tą znaczącą różnicą, że jest całkowicie wymierzone tylko w Fedorę i będziemy mogli być bardziej na bieżąco przez zagłębianie się w to w czasie rzeczywistym.

Testowanie czcionek DejaVu dla Fedory

Damien Durand napisał na swoim blogu:
Dziś przetestowałem czcionki DejaVu i przyznaję, że są świetne. Czym się charakteryzują? W kilku słowach, wywodzą się z popularnej czcionki Bitstream Vera. Są głównymi czcionkami biurek we wszystkich środowiskach graficznych FLOSS i używanymi przez wiele dystrybucji, Debiana, Suse, Ubuntu… i wkrótce także przez Fedorę.

Recenzja Fedory Core 6 Test1

Rahul Sundaram wskazuje na fedora-marketing-list:
Jest to bardziej rzut oka niż wyczerpująca recenzja. Jestem skłonny wierzyć, że Fedora Core 6 ma się stać wydaniem w porównaniu do FC5 mniej skoncentrowanym na nowych opcjach. Więcej o tym później.

CNET: Microsoft i OpenDocument

Zgodnie z artykułem ostatnio opublikowanym na CNET News.com:
Pomimo, iż formaty dokumentów biurowych pochodzące z Microsoft Office są najszerzej wykorzystywane, OpenDocument pojawił się jako alternatywa z zadowalającym wsparciem producentów oraz z ważnymi klientami rządowymi w Massachusetts i Belgii. OpenDocument jest formatem opartym na XML-u, rozwiniętym przez grupę OASIS (z ang. Organization for the Advancement of Structured Information Standards).

Fedora Weekly Reports 2006-07-03

Mamy nową inicjatywę mającą na celu raportowanie wiadomości zarządu, jak również Meeting Minutes z każdego podprojektu społeczności Fedory w celu gromadzenia informacji o tym co zachodzi we wszechświecie Fedory w łatwo strawny i dostępny sposób.

Aktualizacje Fedory Core 4 i 5

W dniach 3 – 9 lipca, Projekt Fedora udostępnił 1 aktualizację Fedory Core 4 zawierającą jedną poprawkę bezpieczeństwa.
W dniach 3 – 9 lipca, Projekt Fedora udostępnił 21 aktualizacji Fedory Core 5 zawierających dwie poprawki bezpieczeństwa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →