Polska edycja Wikipedii, wielojęzycznej, wolnej encyklopedii internetowej zbliża się do kolejnej magicznej granicy 250 tysięcy haseł.
Ta powstała w 2001 roku jako niekomercyjny projekt encyklopedia, od tej pory odniosła niebywały sukces. Fenomenem jest to, że każdy internauta może nie tylko czytać jej hasła ale także tworzyć nowe czy tez uzupełniać i poprawiać starsze. Dzięki wciąż rozwijanej treści należy ona do dwudziestu najczęściej odwiedzanych witryn świata. Jako jedyna encyklopedia posiada również ponad 200 wersji językowych. Dzięki otwartej licencji GNU FDL każdy może skorzystać ze zgromadzonej w niej wiedzy.

Polska wersja we wrześniu tego roku będzie obchodzić swoje piąte urodziny. W ciągu tych kilku lat przyciągnęła tysiące autorów, zarówno specjalistów z różnych dziedzin wiedzy jak i pasjonatów-amatorów. Jest ona jeśli chodzi o objetość i ilość haseł największą polską encyklopedią. Należy ona do pierwszej dziesiątki najczęściej odwiedzanych witryn przez polskich internautów.
Ten dynamiczny rozwój polskiej Wikipedii trwa nadal. Jeśli chodzi o ilość haseł to polska edycja zajmuje wysokie, czwarte miejsce na świecie. Każdego dnia powstaje średnio 200 do 300 nowych haseł. Ćwierćmilionowe hasło powstanie prawdopodobnie 11 lub 12 lipca. Tak więc masz szansę przejść do historii jako jego autor. Encyklopedia dostępna jest pod adresem http://pl.wikipedia.org.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Leszek Żur.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →