Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

Witamy w naszym 52 wydaniu Fedora Weekly News (FWN), cotygodniowym newsletterze społeczności Fedory. Ostatnie wydanie można zawsze znaleźć tutaj.

Konkurs Open Video rozpoczęty

Alex Maier ogłosił nan fedora-announce-list:
Creative Commons oraz Projekt Fedora z przyjemnością ogłaszają rozpoczęcie konkursu Open Video. Konkurs promuje elastyczne prawo autorskie, otwarte formaty multimedialne i Projekt Fedora. Filmy muszą mieć 30 sekund lub mnie, być w formacie Ogg Theora oraz promować wolność i otwartość, a także być wydane pod licencji Attribution-ShareAlike 2.5 Creative Commons. Sędziami będą przedstawiciele Projektu Fedora i Red Hata, lokalni przywódcy Creative Commons z Brazylii, Nigerii i Polski, oraz reprezentacja komitetu ds. projektów specjalnych fundacji Wikimedia.

Wydanie Fedory Core 6 Test 1 (5.90)

Jesse Keating ogłosił na fedora-announce-list:
Projekt Fedora ogłasza pierwsze wydanie cyklu produkcyjnego Fedory Core 6, dostępne dla architektur i386, x86_64 oraz ppc/ppc64, w tym komputery Macintosh oparte na architekturze Intela. Zaznaczam, że wydania testowe są zalecane tylko dla ekspertów/fanatyków Linuksa lub dla oceny technologii, jako, że często coś się psuje, a częstotliwość zmian jest bardzo duża. Test 2 jest zaplanowany na 19 lipca, co oznacza zamrożenie wydania Fedory Core 6. Potem żadne nowości nie są planowane. To bardzo ważne, abyśmy otrzymali od Was pomoc w testowaniu, zgłaszaniu i sugerowaniu poprawek czy błędów i w naprowadzaniu nas na ulepszenia, które wprowadzilibyśmy do tego wydania Fedory Core.

Nowy wygląd dla Fedory Core 6

Máirín Duffy ogłosił na fedora-art-list:
Więc, jak już wspominałem poprzez https://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_bug.cgi?id=186940#c1, szukamy nowego wyglądu dla motywu Fedory Core 6 i chcielibyśmy otworzyć ten proces dla społeczności!

Phoronix: przegląd Fedory Core 6

Nawiązując do przeglądu Michaela Larabela i Phoroniksa:
Zanim zaczniemy zachwycać się czy opisywać Fedorę Core 6 Test 1, trzeba zaznaczyć, że ten artykuł nie jest tradycyjną recenzją Fedory Core 6, a raczej rzutem oka na to co FC6 będzie miała zaprezentowania biurkowym użytkownikom Linuksa. Nie jest też możliwe opisanie wszystkiego tym razem, po prostu ponieważ jest to pierwsze wydanie testowe, a przecież wiele nowych urozmaiceń zostanie dodanych dopiero po drodze.
A przy okazji, OSDir.com O’Reilly’ego opublikował już zrzuty z Fedory Core 6 Test 1.

FC6T1 działa na MacTelach Mini

Zgodnie z blogiem blog Konstantina Ryabitseva:
Tym razem wszystko poszło dużo szybciej, mimo, że trzeba było włożyć w to znaczącą ilość własnoręcznej pracy, żeby zaczęło działać. Tu jest krótki opis kroków, które musiałem wykonać.
Nawiązując do jego blogu:
Mam teraz w pełni działającą instalację Fedory na moim Mactel Mini (solo). Dźwięk wymaga dłuższej pracy. Tutaj macie objaśnienie co trzeba zrobić.

Aktualizacja Yum Extendera

Zgodnie z osobistym blogiem Tima Lauridsena:
Właśnie wydałem dwie wersje yumeksa:
1.1.0: (extras development) – jest to pierwsze wydanie w niestabilnej gałęzi 1.1.x. To wydanie zbudowane jest na podstawie yuma 2.9.x, który właśnie wylądował w Rawhide, i będzie działał tylko z nim (lub późniejszą wersją), ponieważ w tej chwili API yuma często się zmienia.
1.0.2: (extras (fc4,fc5)) – jest to mniejsze wydanie stabilnej gałęzi, zawierające poprawkę dla błędu #130324 z Bugzilli.

Ogłoszono harmonogram Ohio LinuxFest 2006

Zgodnie z informacjami dla prasy Ohio LinuxFest Joe’go Brockmeiera:
Czwarty, doroczny Ohio LinuxFest wraca do Columbus w Ohio 30 wreześnia 2006, a organizatorzy szukają ludzi, którzy pokazaliby prezentacje oraz sponsorów, aby uczynić tegoroczne wydarzenie jeszcze lepszym niż poprzednie. LinuxFest odbędzie się w „Greater Columbus Convention Center”, i będzie jednodniowym wydarzeniem z sesjami dla zaawansowanych i niezaawansowanych użytkowników, jak również miejscem wystawowym dla komercjalnych wystawców i projektów FOSS, będących non-profit. Na ostatni LinuxFest [pojawiło się więcej jak 700 ludzi, a organizatorzy spodziewają się w tym roku jeszcze więcej.

Red Hat Fedora 5 Unleashed

Jak wspomniałem w poprzednim wydaniu FWN, przyszła książka (Red Hat Fedora 5 Unleashed) i mam zamiar oddać ją jednemu szczęśliwemu czytelnikowi FWN. Oto jak ją dostać: wyślij do mnie e-maila z tematem Red Hat Fedora 5 Unleashed Book Giveaway – Imię Nazwisko i powiedz mi, dlaczego lubisz Fedorę Core 5. Twoja opinia może zostać zamieszczona na wiki Projektu Fedora. Proszę nie zapomnieć załączyć swojego adresu, na który mógłbym wysłać książkę. Wybiorę najlepszy wpis i wyślę tę książkę za darmo. Macie czas do piątku 30 czerwca 2006, do godziny piątej po południu PST.

Od tłumaczy: serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie, e-maile prosimy jednak wysyłać po angielsku. 😉
Przy okazji, tutaj jest recenzja tej książki.

Tygodniowe raporty Fedory 2006-06-19

Mamy nową inicjatywę mającą na celu raportowanie wiadomości zarządu, jak również Meeting Minutes z każdego podprojektu społeczności Fedory w celu gromadzenia informacji o tym co zachodzi we wszechświecie Fedory w łatwo strawny i dostępny sposób.
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports/2006-06-19
Jak zwykle najnowsze wydanie Fedora Weekly Reports można znaleźć na
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports

Aktualizacje Fedory Core 4 i 5

W dniach 19 – 25 czerwca, Projekt Fedora udostępnił 22 aktualizacje Fedory Core 4 zawierające jedną poprawkę bezpieczeństwa.
W dniach 19 – 25 czerwca, Projekt Fedora udostępnił 48 aktualizacji Fedory Core 5 zawierających jedną poprawkę bezpieczeństwa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →