Jak podaje The Register, Francja prawdopodobnie złagodzi projekt prawa pierwotnie nakazującego interoperacyjność urządzeń multimedialnych. Po jego wprowadzeniu firmy takie jak Apple (sklep iTunes) zmuszone byłyby do zawieszenia sprzedaży multimediów w tym kraju lub dostarczenia informacji umożliwiających innym producentom stworzenie sprzętu lub oprogramowania odtwarzającego pliki sprzedawane (przykładowo) iTunes.

Jednak w przyszłym tygodniu pod głosowanie trafi projekt, który umożliwia ominięcie nakazu interoperacyjności w przypadku wyrażenia na to zgody przez firmy płytowe i autorów nagrań. Oznacza to, że jeśli jakaś firma uzyska zgodę wytwórni płytowej, będzie mogła sprzedawać utwory zabezpieczone systemami DRM. Nie będzie też miała obowiązku informować nabywców tych utworów o sposobach ominięcia cyfrowych ograniczeń.
Oznacza to, że osoby, które legalnie zakupią prawa do odtwarzania danego utworu, w dalszym ciągu będą mogły być zmuszane do kupowania wersji na CD, by posłuchać tej samej muzyki w samochodzie…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →