Przed kilkoma godzinami zakończyło się Walne Zgromadzenie polskiego oddziału Internet Society – organizacji macierzystej dla Ruchu Wolnego Oprogramowania. Prezesem organizacji został Marcin Cieślak, w skład zarządu weszli poza nim Władysław Majewski, Paweł Krawczyk, Jarosław Lipszyc i Józef Halbersztadt. Nowy zarząd, w skład którego weszły zarówno osoby specjalizujące się w organizacji, jak i merytoryczne daje nadzieję, że trwający przez ostatnich kilka miesięcy paraliż organizacyjny odejdzie w przeszłość i polski ISOC znów będzie aktywnie działał na arenie krajowej i międzynarodowej.
Do sądu koleżeńskiego został dokooptowany Adam Mańczuk (beret), natomiast do komisji rewizyjnej – Szymon Błaszczyk (antymon).

Wśród najpilniejszych spraw dla nowego Zarządu są poprawienie komunikacji wewnątrz organizacji, zajęcie się pracą przy nowelizacji prawa autorskiego (DRM), dalsze promowanie otwartych standardów i oprogramowania oraz prace nad prawem dotyczącym podpisu cyfrowego.
Organizacja nie ma szans działać bez aktywnej pomocy członków – dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnej pracy nad wizją działań na najbliższe miesiące. Lista dyskusyjna isoc(at)isoc.org.pl jest do waszej dyspozycji…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →