Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

Witamy w naszym 49 wydaniu Fedora Weekly News (FWN), cotygodniowym newsletterze społeczności Fedory. Ostatnie wydanie można zawsze znaleźć tutaj.

Wydano Re-Spin Fedory Core 5 20060523

Robert „Bob” Jensen ogłasił na fedora-announce-list:
Fedora Unity Project z dumą ogłasza wydanie ISO DVD Re-Spins Fedory Core 5. Te obrazy są oparte na Fedorze Core 5 i wszystkich aktualizacjach wydanych do 23 maja 2006 r. Są dostępne dla architektur i386 i x86_64 od środy 31 maja 2006 r. w sieci BitTorrent. Re-Spin dla x86-64 jest aktualnie dostępny jedynie dla testów.
http://torrent.fedoraunity.org/torrents

Narodził się program wywiadów Fedory

Damien Durand oznajmił na fedora-marketing-list:
Program wywiadów Fedory ma na celu szybkie przedstawienie współpracowników projektu Fedora. Ci współpracownicy, których napotkałeś na listach mailingowych, kanałach IRC czy też na http://www.fedoraproject.org/people wytłumaczą w kilku zdaniach jaka jest ich rola w projekcie Fedora.
http://fedoraproject.org/wiki/Marketing/Interview

Ludzie Fedory na Szczycie Red Hata 2006

Miejcie oko na stronie wideo Szczytu, gdzie powinny ukazać się filmy – na razie jest tam tylko keynote Metthewa, ale oczekuję też na kolejne, kiedy zostaną już skonwertowane.

Linkswarm Mugshota daje Wam możliwość udostępniania odnośników dowolnej grupie ludzie lub całej społeczności Mugshota, z komentarzem co na stronie jest fajnego. Możecie zobaczyć kto przegląda stronę i nawet rozpocząć sesję czatu impromtuna stronie i każdy kto wejdzie sobie na stronę będzie mógł przejrzeć historię czatu i dostosować się.

Tu są odnośniki do moich slajdów w formacie PDF i OpenOffice 1.0. Przykładowe prospekty są też dostępne jako PDF (odnośnik poprawiony), OpenOffice 1.0oraz jako czysty tekst.

tornado informacji o wielu aktualnych i przyszłych inicjatywach Red Hata, włączając Fedorę. Max napisał już o popołudniowym Fedora BoF, po którym Chris Blizzard przedstawił świetną prezentację o OLPC.

Jeremy i ja właśnie ukończyliśmy Fedora BoF (jest to Birds of Feather — podstawowo otwarta dyskusja i sesja Q&A). Cieszyłem się z tego jak nam poszło. Poruszyliśmy wiele zwykłych tematów, ale przedyskutowaliśmy więcej niż miało to miejsce na prezentacji LinuxWorld.
Dyskutowaliśmy nad filozofią Boardu – wygląd społeczności, przewodnictwo i podejmowanie decyzji, które próbujemy wypromować z samego dołu.

  • Wiele zdjęć z Szczytu Red Hata 2006 można znaleźć na blogu Jonathana Oppsa.

Relacje z Red Hat Summit 2006

Dodawanie nowych pakietów RPM do DVD Fedory

Rob Garth napisał w wysłanym nam tekście:
Dodawanie paczek do dowolnej instalacji Fedory jest dość łatwe i dobrze opisane z kickstartem. Ale kickstart jest trochę nieelastyczny. Co jeśli chciałbyś dodać pakiety do płyt instalacyjnych i mieć je w wyborze standardowych pakietów przy instalacji. Udokumentowałem podstawowe kroki tego procesu na moim blogu.
http://www.users.on.net/~rgarth/weblog/fedora/adding_pkgs.html

Moodle Education Server w 45 minut

Mark Rais, redaktor reallylinux.com napisał artykuł na Moodle:
Artykuł wprowadzający autorstwa Marka Raisa dostarcza instrukcję jak krok po kroku zainstalować Moodle, Learning Management System, na serwer oparty na Fedorze. Dostarcza wszystkiego co niezbędne do konfiguracji pełnego serwera sieci wewnętrznej, który może obsługiwać listingi kursów, kalendarze, komunikację pomiędzy studentami a nauczycielami i dużo więcej. Co najlepsze, prototypowy serwer może być gotowy do pracy w przeciągu 45 minut.
http://reallylinux.com/docs/installmoodle.shtml

Red Hat przekazuje narzędzia testów Fedorze

InformationWeek donosi:
„Dogtail” i „Autobuild” są dwoma narzędziami zautomatyzowanego certyfikowania i testowania, które Red Hat przekaże klientom i partnerom jako część procesu standaryzowania procesu testowania i budowania spójnej, wysokiej jakości infrastruktury opartej na Linuksie, powiedział dyrektor zarządzający Red Hata.
Początkowo zostanie to zaoferowane klientom jako część Fedory, istnieje jednak możliwość, że dodana usługa będzie miała komercyjną wartość w przyszłości, powiedział Szulik.

Nowe wydania: Firefox, Thunderbird, SeaMonkey

MozillaZine donosi:

Zaktualizowane pakiety RPM od Projektu Fedora prawdopodobnie wkrótce się ukażą.

Tygodniowe raporty Fedory 29.05.2006

Podjęliśmy kolejne starania, aby raport The Board News, a także Meeting Minutes z każdego podprojektu społeczności Fedory zebrać na heppeningi w Fedora Universe w przystępnym i kompleksowym formacie.
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports/2006-05-29

Jak zwykle najnowsze wydanie Fedora Weekly Reports można znaleźć na
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports

Aktualizacje Fedory Core 4 i 5

W dniach 29 maja – 4 czerwca, Projekt Fedora udostępnił trzy aktualizacje Fedory Core 4 zawierające jedną poprawkę bezpieczeństwa.
W dniach 29 maja – 4 czerwca, Projekt Fedora udostępnił 11 aktualizacji Fedory Core 5 zawierających jedną poprawkę bezpieczeństwa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →