Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

Nowe wytyczne odnośnie używania logo

Alex Maier ogłosiła na fedora-ambassadors-list:
Zostały wydane wytyczne odnośnie używania nowego logo Fedory. http://fedoraproject.org/wiki/Logo
Upewnijcie się, czy na pewno nie naruszacie którejś z wytycznych.
Wytyczne używania logo Fedory w wersji HTML dostępne są pod adresem: http://fedoraproject.org/wiki/Logo/UsageGuidelines

Kolejne etapy Summer of Code Google’a zakończone

Patrick Barnes ogłosił:
Etapy aplikacji i aprobaty Summer of Code 2006 dobiegły końca. Żadne nowe projekty dla tego programu nie zostaną już dodane. Google rozważy przyszłe programy Summer of Code po ogłoszeniu wyników z bieżącego roku.
Fedora Project zakończył jedynie z pięcioma projektami. Z robiących wrażenie otrzymanych propozycji, następujące pomysły zostały wybrane:
http://fedoraproject.org/wiki/SummerOfCode

Innowacje w tłumaczeniu dokumentacji Fedory

Bob Jensen ogłosił na fedora-ambassadors-list:
Z nadchodzącą FC6[1] uzgodniony plan publikacji dokumentów[2]. Dla FC5 mieliśmy niewielką ilość tłumaczeń. Chciałbym dowiedzieć się, czy możemy poszerzyć to dla FC6. Zastanawiałem się, gdzie szukać pomocy przy realizacji tego „snu”.
Jeśli jesteś zainteresowany pomocą przy tłumaczeniu, daj znać o sobie na #Fedora-Docs na Freenode[3] lub dołącz do listy mailingowej[4].

Puplet (aplet Yuma)

Jeremy Katz napisał na swoim blogu:
Kolejną rzeczą, przy której spędzałem sporą część z czasu w którym koduję jest puplet, nowy i ulepszony program powiadamiający o dostępnych aktualizacjach. Seth popracował nad demonem, co uczyniło całkiem łatwym usiąść do programu i sprawić, aby pobierał potrzebne informacje. Mam nadzieję posiedzieć nad tym jeszcze dzisiaj po południu i dodać trochę fajnych opcji (takich jak automatyczne aktualizacje albo automatyczne pobieranie aktualizacji i powiadamianie, gdy wszystko jest gotowe do zaktualizowania). Wtedy będziemy potrzebować już tylko lepszego zestawu obrazów niż ten, który był używany przez stary rhn-applet. 🙂
Jeśli jesteś zainteresowany Puppletem (apletem Yuma), zobacz: http://fedoraproject.org/wiki/YumApplet

Proptotyp laptopa OLPC

Christopher Blizzard pisze na blogu:
Laptop przedstawiony powyżej jest maszyną testową. Walizka została stworzona przez maszynę, ale tylko jako jedna całość. Działa na testowej płycie głównej OLPC, co oznacza, że konstrukcja jest całkiem niedaleko do ostatecznego laptopa. System startuje z wewnętrznej pamięci typu flash i jest to odpowiednio przygotowana wersja FC5.
Więcej zdjęć na: flickr.com
Cały artykuł: OLPC reaches milestone as OS, hardware comes together

Recenzja Fedora Core 5 ze zrzutami ekranu

Jon Henshaw podesłał historię przez maila:
Spodobała mi się ostatnia wersja Fedory Core 5 i napisałem jej recenzję na moim firmowym blogu. Uważam, że możesz się nią zainteresować.
http://www.sitening.com/blog/2006/05/25/fedora-core-5-review-with-screenshots/
Na zakończenie, Fedora Core 5 jest świetnym systemem operacyjnym z wyśmienitą bazą aplikacji. Jest to system na który czekałem. Nadal twierdzę, że nie dam mojej mamie zainstalować go, ale jestem pewny, że nie miałaby z tym żadnych problemów podczas codziennego użytkowania podstawowych funkcji domowego komputera.

Mój biurkowy OS: Fedora Core 5

Michael Hampton zamieścił recenzję na NewsForge:
Lubię grać w najnowsze gry, bawić się aplikacjami i różnymi zabawkami. Jednocześnie mam pracę do wykonania i potrzebuję do tego solidnej, stabilnej platformy, której nie będę musiał niańczyć. Jako bezustanny blogger i częściowy programista sieciowy, potrzebuję szerokiego asortymentu narzędzi pod ręką i często wymagam najnowszych wersji dostępnego oprogramowania. Połączenie stabilności i aktualności pakietów to trudna sztuka, dlatego Fedora Core 5 jest moim biurkowym systemem.

Google udostępniło Picasę dla Linuksa

Zgodnie z NewsForge:
Picasa jest narzędziem do organizacji i edycji zdjęć od Google, które robi prawie wszystko czego ludzie najczęściej potrzebują. Teraz Picasa, wcześniej aplikacja jedynie dla Windows, posiada binaria dla większości popularnych dystrybucji GNU/Linuksa. Linuksowa wersja Picasy jest wciąż wydaniem beta, ale jest gotowy do przechowywania, organizowania i edycji zdjęć na Twoim Linuksowym komputerze.

Tygodniowe raporty Fedory 22.05.2006

Podjęliśmy kolejne starania, aby raport The Board News, a także Meeting Minutes z każdego podprojektu społeczności Fedory zebrać na heppeningi w Fedora Universe w przystępnym i kompleksowym formacie.
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports/2006-05-22
Jak zwykle najnowsze wydanie Fedora Weekly Reports można znaleźć na
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports

Aktualizacje Fedory Core 4 i 5

W dniach 22 – 28 maja, Projekt Fedora udostępnił cztery aktualizacje Fedory Core 4 zawierające cztery poprawki bezpieczeństwa.
W dniach 22 – 28 maja, Projekt Fedora udostępnił 24 aktualizacji Fedory Core 5 zawierających trzy poprawki bezpieczeństwa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →