Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

Witamy w naszym 46 wydaniu Fedora Weekly News (FWN), cotygodniowym newsletterze społeczności Fedory. Ostatnie wydanie można zawsze znaleźć tutaj

Projekt czyszczenia pakietów Fedory Core

Will Woods ogłosił na fedora-announce-list:
Ogłaszam start nowego projektu QA i równocześnie proszę Was o pomoc. W przeszłości pakiety Core nie były standaryzowane tak samo jak w Extras. Chcemy to poprawić! Rozpoczynamy poprzez oczyszczanie plików spec tak, aby pakiety Core były budowane w Mock (jeśli nie jesteście zaznajomieni z Mockiem, to jest to fajne narzędzie do budowania pakietów RPM, które wykorzystujemy przy budowie Fedory Extras.)
Więcej informacji znajdziesz na:
http://fedoraproject.org/wiki/QA/FixBuildRequires

Aktualizacja Fedora Project Board 09.05.2006

Max Spevack ogłasił na fedora-announce-list:
Chciałbym podziękować nam wszystkim za cierpliwość, jakiej udzieliliśmy ostatniemu z członków Fedora Project Board, aby uzyskał wszystkie wymagane zezwolenia od swojej firmy przed ogłoszeniem wydarzenia. Zostało to załatwione i chciałbym oficjalnie ogłosić, że Matt Domsch jest “tajemniczym człowiekiem”, którego imię pojawiło się w sprawozdaniu Fedora Board.
Jako przypomnienie, informacje na temat Fedora Board Project i czym się zajmujemy są dostępne na wiki:
http://fedoraproject.org/wiki/Board
http://fedoraproject.org/wiki/Board

Dan Walsh: samouczki SELinuksa

Oto ostatnie samouczki SELinuksa zamieszczone przez Dana Walsha na jego blogu:

Dee-Ann LeBlanc: aplikacje oparte na Mono w FC5

Oto dwuczęściowa powtórka autorstwa Dee-Ann LeBlanc aplikacji opartych na Mono w FC5:

India lays down „open” challenge

Zgodnie z artykułem BBC News:
Wolne oprogramowanie zapewnia pomost pomiędzy obfitością Zachodu, a ubóstwem większości świata i umiarkowanym napływem kapitału intelektualnego w rozwój świata. Na spotkaniu przeforsowali stanowisko, że Indie przestają być kolejnym importerem oprogramowania z USA, ale zaczynają tworzyć swoje własne rozwiązania.

ATI: otwarte sterowniki vs zamknięte sterowniki

Zgodnie z artykułem Phoronix:
Od czasu artykułu Stephena Shanklanda na CNET zatytułowanego “Nowy wygląd Linuksa napędza starą dyskusję”, zostaliśmy zasypani prośbami, aby przyjrzeć się poważnie różnicom w ilości wyświetlanych klatek pomiędzy różnymi otwartymi i zastrzeżonymi zawodnikami. Wiele spostrzeżeń Stephena krążyło w około rozwoju wszystkich desktopowych bajerów miłych dla oka poprzez dostarczenie efektów 3D w takich projektach jak AIGLX od Fedora Rendering Project i XGL

Instalacja sieciowa zaktualizowanej FC5

Rob Garth napisał przewodnik po instalacji sieciowej zaktualizowanej FC5 w swoim blogu:
Stworzenie repozytorium dla yuma, aby zainstalować załataną FC5 poprzez sieć jest całkiem proste. Ma to dużo sensu dla ludzi, którzy zajmują się środowiskiem pracy opartym na Fedorze.

Przewodnik Henry’ego po instalacji Fedory Core 5

Henry the Adequate napisał przewodnik po instalacji FC5 na swoim blogu, napisał z dużym poczuciem humoru :
Chciałem zainstalować najnowszą Fedorę. Więc ja, Henry the Adequate, superbohater, jestem tutaj, by pomóc. Wkrótce odkryłem, że nawet idiota może zainstalować wspaniały system operacyjny.

Tygodniowe raporty Fedory 2006-05-08

Podjęliśmy kolejne starania, aby raport The Board News, a także Meeting Minutes z każdego podprojektu społeczności Fedory zebrać na heppeningi w Fedora Universe w przystępnej i kompleksowej tabeli.
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports/2006-05-08
Jak zwykle ostatnie wydanie tygodniowego raportu Fedory można znaleźć na: http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports

Aktualizacje Fedory Core 4 i 5

W dniach 08 – 14 maja, Projekt Fedora udostępnił 4 aktualizacje Fedory Core 4 nie zawierające poprawek bezpieczeństwa.
W dniach 08 – 14 maja, Projekt Fedora udostępnił 15 aktualizacji Fedory Core 5 zawierające jedną poprawkę bezpieczeństwa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →