Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

Witamy w naszym 45 wydaniu Fedora Weekly News (FWN), cotygodniowym newsletterze społeczności Fedory. Ostatnie wydanie można zawsze znaleźć tutaj.

Nowa lista mailingowa dla aktualizacji pakietów

Jesse Keating ogłosił na fedora-announce-list:
Ponieważ kontynuujemy integrowanie podprojektów Fedory z główną infrastrukturą Fedory, potrzeba wspólnego miejsca dla informacji dotyczących aktualizacji stała się oczywista. Jednocześnie stało się jasne, że fedora-announce-list nie była właściwym miejscem do tego celu. Aby rozwiązać tą kwestię, stworzyliśmy listę e-mailową 'fedora-package-announce redhat com’. Ta lista będzie służyć jako miejsce do ogłaszania aktualizacji pakietów dla potencjalnie wszystkich podprojektów Fedory. Aby otrzymać powiadomienia o aktualizacjach paczek, należy zapisać się na listę:
http://www.redhat.com/mailman/listinfo/fedora-package-announce
Lista fedora-announce-list będzie wykorzystywana w celu udostępniania informacji o ważnych ogłoszeniach w związku z projektem Fedora, takich jak wydania Core i testowe, aktualizacje Fedora News, wiadomości od Maksa i kierownictwa itp… Po prostu informacje o aktualizacjach pakietów nie będą dłużej na niej umieszczane.

Ogłoszenie listy Fedora Music

Greg DeKoenigsberg ogłosił na fedora-announce-list:
Wygląda na to, że osiągnęliśmy tutaj pewną masę krytyczną, więc pomyślałem, że pójdę za ciosem i ogłoszę to. Pracowaliśmy z Fernando Lopez-Lezcano z Planet CCRMA (http://ccrma.stanford.edu/planetccrma/software/), popularną opartą na Fedorze dystrybucją muzyczną, aby sprawdzić możliwości przeniesienia Planet CCRMA pod skrzydła Extras. Nie krępujcie się dołączyć do dyskusji:
http://www.redhat.com/mailman/listinfo/fedora-music-list

Nieoficjalne Fedora FAQ zaktualizowane dla FC5

Max Kanat-Alexander ogłosił na fedora-announce-list:
Nieoficjalne Fedora FAQ zostało zaktualizowane dla Fedory Core 5! Jak zawsze, możesz znaleźć FAQ pod adresem:
http://www.fedorafaq.org/
[od tłumacza: polska wersja dostępna jest jak zawsze pod adresem http://faq.fedora.pl dzięki nieocenionego dla polskiej społeczności Fedory Dawida Gajownika, za co chcielibyśmy mu tutaj gorąco podziękować!]
Jak zawsze, Wasze uwagi i propozycje są mile widziane! Nieustannie poszukuję pytań naprawdę często zadawanych przez społeczność Fedory.

Raport z Linuxfest Northwest

Raport Jesse’a Keatinga na fedora-ambassadors-list:
Wydarzenie było fajne jak zwykle, to był mój czwarty rok tam. Było tam pomieszczenie z około 35 stoiskami, i jak zwykle większość z nich przypadła grupom lokalnych użytkowników, grupom dystrybucyjnym, kółkom zainteresowań i tym podobnym. Było tam również kilku przedstawicieli biznesu, Google, Pogo Linux, Wirepath, Fibrecloud, Mysql AB, Oracle oraz paru innych.
Ogólnie rzecz biorąc myślę, że to było udane widowisko. Chciałbym kontynuować obecność Fedory i rozmowy, takie jak skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy. Ludzie zjeżdżają się na tą imprezę z całego obszaru, Kanady, Oregonu, a także ze wschodu. Dla tych, którzy nie mogą być w Kalifornii na LWCE albo którejś z innych imprez, to jest kolejna okazja by podyskutować ze społecznością w jakiejś większej grupie.
http://linuxfestnorthwest.org/

Wzrastające znaczenie społeczności

Za O’ReillyNetwork:
Jest oczywistym, że z silną społecznością stojącą za tymi dystrybucjami, rzeczywiście możliwe jest doskonalenie pod względem inżynierii i adaptacji. Fedora jest tego klasycznym przykładem – podczas gdy staje się coraz bardziej prowadzona przez społeczność, jakość nie przestaje się poprawiać. Obecnie jest to bardzo imponująca dystrybucja i jedna z posiadających wyczerpujący zasób programistów, pisarzy dokumentacji, tłumaczy i użytkowników.
http://oreillynet.com/pub/wlg/9330

Sprzedawca dóbr sportowych od teraz chwali się Linuksem

Za NewsForge:
Prawie każdy pracownik Backcountry.com używa Fedora Linux na komputerze – 50 stacji roboczych w magazynie i 60 w informacji telefonicznej. „Mamy zasadę, która mówi, iż jakakolwiek zastąpiona maszyna nie przychodzi z zainstalowanym Windows”, powiedział Jenkins. „To jest linuksowa migracja przez wyniszczenie.” Jenkins zarządza wsparciem niejednorodnej w systemach operacyjnych grupy komputerów poprzez wykorzystywanie ogromnych umiejętności jego personelu, który zna się na obydwu środowiskach, zarówno Windows jak i Linuksie. Twierdzi iż przejście było niewidoczne dla użytkowników, ponieważ dostęp do wszystkich aplikacji odbywa się przez przeglądarkę. „Dopóki mogę wyświetlić okno przeglądarki nie ma problemu.”
http://business.newsforge.com/article.pl?sid=06/04/13/1959240

Sprzedawca La-Z-Boy odnowiony z Linuksem

Za NewsForge:
Ponieważ Mauldin nie musiał wydać zbyt dużo pieniędzy na przegląd, Laushman przekonał go aby spróbował Red Hat Linuksa i aby La-Z-Boy stał się swoim własnym ISP. „Wzięliśmy komponenty PC dostępne od ręki, wstawiliśmy do serwera i mogliśmy przesunąć całą sieć do niego”, powiedział Laushman. „Gdy zrzuciliśmy przekazywanie ramki, zaoszczędziło to nam 5000$ rocznie.”
Laushman pomógł również Mauldinowi uruchomić serwer e-mail na intelowskim Pentium 4 wykorzystując do tego celu Fedorę, Qmail i Vpopmail. La-Z-Boy utrzymuje uniksowy serwer i system GE POS do tej pory z powodu zapotrzebowania przedsiębiorstwa na nie, utrzymuje to około 25 stacji roboczych z Windows i 25 cienkich klientów.
http://business.newsforge.com/article.pl?sid=06/04/10/1622206

Podsumowanie spotkania zarządu z 02.05.2006

Max Spevack ogłosił na fedora-announce-list:
Chciałem tylko wszystkich powiadomić, że podsumowanie z ostatniego spotkania zarządu Fedora Project jest już dostępne.
http://fedoraproject.org/wiki/Board/Meetings/2006-05-02
Jak zawsze, archiwa z fedora-advisory-board są w pełni publiczne. Dodatkowo pracujemy nad stworzeniem kopii tylko-do-odczytu tej listy, tak aby ludzie nie posiadający wpływu na wybory mogli się zorientować co się dzieje.

Tygodniowe raporty Fedory 01.05.2006

Mamy nową inicjatywę do raportowania wiadomości zarządu, jak również Meeting Minutes z każdego podprojektu dla społeczności Fedory do zbierania informacji o wydarzeniach we wszechświecie Fedory w łatwo strawnej i przyswajalnej formie.
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports/2006-05-01
Tradycyjnie najnowsze wydania tygodniowych raportów Fedory można znaleźć pod adresem:
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports

Aktualizacje Fedory Core 4 i 5

W dniach 01-07 maja, projekt Fedora wydał 14 aktualizacji Fedory Core 4, w tym 10 dotyczących bezpieczeństwa.
W dniach 01-07 maja, projekt Fedora wydał 34 aktualizacji Fedory Core 5, w tym 8 dotyczących bezpieczeństwa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →