Już wkrótce, 19-20 maja odbędzie się 3. edycja Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania. Zapraszamy na nią szczególnie programistów, administratorów, profesjonalistów z branży IT, studentów kierunków informatycznych i sympatyków Wolnego Oprogramowania.

Tematyka tegorocznego P.I.W.O. poruszy między innymi zaawansowane zagadnienia związane z platformą mono, technologią Web Services, a także pisaniem skryptów dla środowiska OpenOffice.org. W tej edycji konferencji jak zwykle nie zabraknie tematów związanych z bezpieczeństwem. Omówiony zostanie system obowiązkowej kontroli dostępu RSBAC – wykład ten poprowadzi jeden z oficjalnych programistów projektu. Bezpieczeństwo systemów zostanie również poruszone podczas wykładu o testowaniu systemów IDS/IPS, który poprowadzi członek Zespołu Bezpieczeństwa Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Na zakończenie imprezy planowane jest „GPG Key Signing Party”.
Niewątpliwym powodzeniem cieszyć się będą wykłady dwóch znakomitych gości: Krzysztofa Krzyżaniaka, który opowie o serwisie Allegro i wykorzystaniu w nim platformy LAMP oraz Christian’a Wiese z Niemiec, programisty projektu T2 – środowiska do budowania dystrybucji.
Więcej informacji na stronie P.I.W.O. – piwo.informatyka.org. Na wszystkie wydarzenia Imprezy wstęp wolny!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: carstein.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →