Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.
Witamy w naszym 44 wydaniu Fedora Weekly News (FWN), cotygodniowym newsletterze społeczności Fedory.
Najnowsze wydanie można zawsze znaleźć pod tym adresem.

Podział Fedora Package Announcement List

Zgodnie z ogłoszeniem (poprawka) Warrena Togami:
Od *Dziś*, środa 26. kwietnia, 2006, wszystkie wiadomości o aktualizacji pakietów będą pojawiały się na nowej liście fedora-package-announce.Wszyscy dotychczasowi subskrybenci fedora-announce-list będą automatycznie zapisani na tamtą, podczas przygotowań do przenosin. Maile będą przekazywane na listę od poniedziałku 1. Maja.

Fedora i Google: Lato z Kodem

Według ogłoszenia Patrick Barnes:
Projekt Fedora z przyjemnością ogłasza, że będzie uczestniczył w Google Lato z Kodem 2006 jako organizacja doradzająca. Współpracując razem z Google i stałą grupą Doradców Fedory, Projekt Fedora będzie nadzorował studentów podczas ich prac nad ukończeniem projektów otwartego oprogramowania podczas wakacyjnego kursu. Studenci będą mieli możliwość zapisów po dniu 1 maja.

vFUDCon: wirtualny FUDCon

Według ogłoszenia Chitlesh Goorah:
Uruchomiliśmy Projekt vFUDCon, wirtualny FUDCon, oczywiście dostępny jedynie poprzez multimedialne środki komunikacji. Mamy nadzieję, że dzięki temu pod-projektowi Marketingu Fedory, lokalni ambasadorzy będą mogli zwiększyć zasięg swoich akcji marketingowych poprzez jakiekolwiek multimedialne środki przekazu. Francuscy ambasadorzy zaplanowali Coś w ten czwartek, na IRC`u.

Fedora i Edukacja: Skupienie na Rozwoju

Według wiadomości od Warren Togami:
Od otwarcia tej listy byłem zaskoczony zainteresowaniem, zwłaszcza dla konferencji edukacyjnych. Jednakże mocno wierzę, że wysiłek, czas oraz zasoby moje oraz Red Hata użyte dla K12LTSP, w tym momencie powinny być skierowane głównie w kierunku rozwoju. *Będę* uczestniczył w konferencji edukacyjnej New England Linux ponieważ jestem dosyć blisko. Jeśli będziemy mieli maraton hackowania (hack-a-ton) prawdopodobnie także będę w nim uczestniczył.

Linuxfest Northwest 2006

Zgodnie z artykułem w LinuxJournal:
Linuxfest Northwest jest nie komercyjną, jedno dniową konferencją i wystawą technologii open-source, z naciskiem na Linuksa. Impreza odbywa się raz do roku, jest darmowa i odbywa się w Bellingham Technical College (BTC) w Bellingham, WA. Tegoroczny Linuxfest odbywać się będzie od 10:00 do 17:00 w sobotę 29. kwietnia 29, 2006. Około 1,200 osób corocznie odwiedza Linuxfest Northwest. Na 2006 rok, zaplanowane jest 45 prezentacji i zaprezentuje się ponad 40 wystawców. Do wystawców zaliczają się: użytkownicy, sprzedawcy książek, komputerów, dostawcy internetu i reprezentanci darmowych programów.
Zgdonie z wiadomością Jesse Keating:
Greg DeKoenigsberg i ja będziemy tam. Byłam tam przez ostatnie 3 lata (dwukrotnie dla Pogo Linux, raz dla siebie samej) więc na prawdę wiem jak to wszystko wygląda. Na prawdę lubię pokazy i cieszę się jak to wszystko powiększa się z roku na rok.
Oto imformacje prelegata Grega

LinuxWorld Toronto 2006 – aktualizacja

Lista artykułów o LinuxWorld Toronto 2006 z NewsForge:

Projekt Fedora także brał udział w Linux World Torronto 2006 i oczekujemy na sprawozdanie na naszej Wiki.

Budowa i aktualizacja Fedory Core 5 DVD

Zgodnie z blogiem Rob’a Garth’a:
Jedną z rzeczy, które zawsze mnie drażniły było robienie czystej instalacji Fedory, a potem ściąganie setek megabajtów aktualizacji przy pierwsyzm uruchomieniu „yum update”. Jednakże, stworzenie zaktualizowanej płyty DVD jest właściwie całkiem proste.

FC5 w Linux Magazine

Zgodnie z blogiem: Tim’a Lauridsen’a
Wczoraj, pocztą otrzymałem ostatnie wydanie Linux Magazine i miło było spostrzec, iż była w nim Fedora Core 5 (DVD).
Tutaj jest PDF opakowania płyty FC5 zawartego w 67 wydaniu Linux Magazine (czerwiec 2006).

Tygodniowe Raporty Fedory 2006-04-24

Powstał świeży pomysł, aby ogłaszać wiadomości The Board jak również informacje Meeting Minutes na temat każdego pod-projektu społeczności Fedory, by zebrać informacje o happeningach w świecie Fedory w łatwym do przetrawienia i cytowania formacie. Tutaj znajduje się Tygodniowy Raport Fedory na tydzień 2006-04-24. Proszę zauważcie, zawsze możecie przeczytać najnowsze wydanie na http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports

Aktualizacje Fedory Core 4 i 5

W dniach 24 – 30 kwietnia, Projekt Fedora udostępnił 8 aktualizacji Fedory Core 4 zawierające 2 poprawki bezpieczeństwa.
W dniach 24 – 30 kwietnia, Projekt Fedora udostępnił 27 aktualizacji Fedory Core 5 zawierające 2 poprawki bezpieczeństwa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →