Na stronie http://www.siliconvalley.com/roundtable/” rozpoczęła się debata na temat ataków MS na GPL, prowadzona z udziałem m.in. Larry’eago Augustina i Bruce’a Perensa. Warto poczytać, by zorientować się jakie argumenty przedstawia Mundie i jak odpowiadają na nie pozostali uczestnicy dyskusji. Niestety, forum jest zamknięte dla osób z zewnątrz.
Richard Stallman zrezygnował z udziału w dyskusji.

Warto przytoczyc fragmenty pierwszej wypowiedzi Bruce Perensa, będącą odpowiedzią na pięciopunktową strategię „Shared Source” Microsoftu:
1. Społeczność. Mówimy o dwóch różnych społecznościach. W społeczności Open Source wszyscy mają raczej takie same prawa. Jedną z największych korzyści płynących z tego modelu jest mozliwość obejścia: możemy ominąć każdego gracza, który zechce blokować nasz biznes. Jeśli np. Red Hat nie dostarczy mi rozwiązania, którego potrzebuję, mogę pójść do kogoś innego, kto dostarczy mi tego samego oprogramowania, z tymi samymi prawami, które uzyskałbym od Red Hata. Nie wygląda na to, że użytkownicy Shared Source będą ciszyc się tego typu wolnoscią. Jesli programisci maja uczestniczyć w tej społecznosci, dlaczego nie miałaby to być społeczność ludzi równych – a nie taka, w której programisci sa wasalami?
2. Standardy: Craig, wszyscy słyszeli o streategii Microsoftu „embrace and extend”. Krótko mówiąc, wykorzystujecie swoją domuinujacą pozycje na rynku w celu eliminacji konkurencji poprzez kreatywne wykorzystanie niekompatybilnosci. (…)
3. Model biznesowy: Tak, promujecie rozwój dochodowego biznesu, ale jest to tylko wasz biznes.Istnieją miliony uzytkowników oprogramowania, zaś Microsoft jest tylko jeden. Czas postawić interes wielu nad interesem MS.
(…)
Archiwalny news dodany przez użytkownika: arturs.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →