Z przyjemnością informujemy, że na 25 marca 2006 r. został ostatecznie wyznaczony termin ogólnopolskiej akcji „Poznaj Linuksa 3”, koordynowanej przez Szczecińską Grupę Użytkowników Linuksa i Uniksa (SzLUUG). Akcja ta zostanie przeprowadzona również na Śląsku.

Oddział Śląsk Polskiej Grupy Użytkowników Linuksa (PLUG) organizuje całodzienny cykl prelekcji na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Dziś wiadomo już, że odbędzie się on w Auli B Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki przy ul. Konarskiego 18b.
Akcja ma na celu promowanie Linuksa wśród osób, które dotychczas nie miały z nim kontaktu, chcą poszerzać swoją wiedzę z dziedziny informatyki, oraz dla osób które poszukują darmowych odpowiedników dla używanego przez siebie oprogramowania.
W trakcie spotkania odbędą się prelekcje prowadzone zarówno przez osoby wywodzące się z PLUG i Oddziału Śląsk, jak i zaproszonych gości – specjalistów w danych dziedzinach. Niezależnie, organizatorzy planują udostępnienie publiczności kilku stanowisk komputerowych z zainstalowanym Linuksem, umożliwiając w ten sposób osobiste zapoznanie się z systemem.
W ramach spotkania zostaną rozdane płyty CD i DVD z dystrybucjami Linuksa, w tym również te nie wymagające instalacji (live-cd). Udział w spotkaniu jest bezpłatny. W trakcie imprezy będzie możliwość zakupienia linuksowych gadżetów z oferty sklepu LinuxStuff.pl.
Bliższe informacje na temat celu i agendy przedsięwzięcia można znaleźć stronie imprezy.
W sprawach związanych z akcją na Śląsku można kontaktować się z koordynatorami – Przemysławem Adamem Śmiejkiem (tristan@silesia.linux.org.pl, 0-601-835-262) oraz Dariuszem Grzesista (darek@linux.rybnik.pl, 0-508-050-345).
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Dariusz Grzesista.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →