W czwartek 9. marca na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej rozpocznie się trzecia już edycja LUMD-u, czyli cyklu wykładów poświęconych Linuksowi i oprogramowaniu Open Source. Tematem spotkania będzie wprowadzenie do tworzenia dokumentów tekstowych i prezentacji w systemie LaTeX.

Po pełnej przygód sesji egzaminacyjnej, studenci z Koła Naukowego KERNEL wznawiają popularny w Krakowie cykl wykładów dotyczących zagadnień „okołolinuksowych”.

W trakcie spotkań przewidzianych na ten semestr usłyszeć będzie można między innymi o tym, jak skonfigurować i zabezpieczyć sieć Wi-Fi czy uruchomić od podstaw domowy serwer oparty na dystrybucji GNU/Linux. Podczas kolejnych wykładów szczegółowo przedstawiona zostanie dystrybucja Gentoo Linux.

Pierwszy wykład III edycji LUMD-u dotyczący systemu LaTeX poprowadzą Szymon Stupkiewicz i Jarosław Warzecha. Spotkanie odbędzie się na wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w czwartek, 9 marca, o godzinie 18:15 w sali A pawilonu D10. Wstęp, jak zwykle, wolny.

Standardowo, po wykładzie rozlosowane zostaną nagrody. Aby wziąć udział w losowaniu należy zarejestrować się na stronie wykładów LUMD.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Piotr Konieczny.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →