Na pewno niektórym z was obiła się o uszy informacja o umieszczeniu w Wikipedii artykułu o Henryku Batucie. Czyli o kimś takim kto nigdy nie istniał, a miał swoją biografię… Trudno stwierdzić jak dużo takich artykułów jest jeszcze w polskiej Wikipedii. W wielu innych mogą znajdować się błędy merytoryczne.

W celu znalezienia jak największej ilość błędów (i ich poprawienia) odbędzie Weekend szukania błędów. Będzie trwał od piątku 17 lutego do niedzieli 19 lutego. Każdy użytkownik/czytelnik będzie mógł zgłosić taki błąd. Aby jak największą liczbę osób zachęcić do tego (nawet tych internautów przypadkowo trafiających na Wikipedię z wyszukiwarek) została stworzona specjalna strona. Na niej wystarczy wpisać informację o błędzie i wysłać. Taki wpis zostanie zapisany na specjalnej stronie gdzie Wikipedyści (ale także wszyscy chętni) będą mogli je poprawiać. Będzie to bardziej User-friendly.

Odnośnik do strony, na której można zgłaszać błędy znajduje się od jakiegoś czasu w menu głównym każdej strony Wikipedii. W czasie akcji szukania błędów pojawi się także odpowiednia informacja na górze stron.

Wikipedyści liczą także samodzielne poprawianie artykułów – nic się nie zmieniło w zasadach edytowanie stron. Nie trzeba zgłaszać – można poprawić 🙂

Więcej informacji: Weekend szukania błędówStrona główna polskiej Wikipedii
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Adam Dziura.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →