Od redakcji: poniżej zamieszczamy informację, którą dostaliśmy od organizatorów imprezy. 7thGuard jest internetowym patronem medialnym Kongresu.

Bezpieczeństwo systemów informatycznych, rozwiązania zabezpieczające komputery przed wirusami i spamem oraz metody walki z internetowymi włamywaczami będą tematem II Kongresu Bezpieczeństwa Sieci, który odbędzie się w dniach 27-28 lutego 2006 w Hotelu Novotel Centrum w Warszawie.

A jest o czym mówić. Sam temat jest bardzo szeroki (od socjotechnicznego wyłudzania haseł, przez spam, wirusy aż po złośliwych włamywaczy wynajętych przez konkurencję), a obfitość dostępnych na rynku ofert może przyprawić o zawrót głowy (aby się o tym przekonać, wystarczy wrzucić w wyszukiwarce słowa kluczowe „bezpieczeństwo rozwiązania”). Nie dziwne więc, że i sama impreza jest bardzo rozbudowana. Trwający dwa dni kongres składa się z trzech równoległych konferencji (Network Security GigaCon, Firewall&VPN GigaCon, Secure Mail GigaCon), w ramach których firmy tworzące rozwiązania dla bezpieczeństwa będą prezentować swoje produkty, wygłaszać wykłady merytoryczne, dyskutować najnowsze problemy związane z bezpieczeństwem, analizować kierunki rozwoju, przedstawiać case studies.

Tematem bloku „Firewall&VPN GigaCon” są sieciowe technologie zabezpieczające. Tu omawiane będą sprawy związane z narzędziami ograniczającymi dostęp do sieci i komputerów, analizującymi ruch sieciowy i pracę systemów, pozwalającymi na bezpieczną pracę zdalną. Wystąpią producenci firewalli, systemów wykrywania i zapobiegania włamaniom (IDS i IPS) oraz dostawcy rozwiązań VPN. Network Security GigaCon to przegląd rozwiązań, produktów i usług związanych z bezpieczeństwem sieci. Znajdziemy tu tematy związane z ochroną zintegrowaną, systemami biometrycznymi, audytami i polityką bezpieczeństwa sieci, analizą powłamaniową. Secure Mail GigaCon będzie blokiem poświęconym bezpieczeństwu i zagrożeniom poczty elektronicznej. Tu zaprezentują się firmy tworzące zabezpieczenia przed spamem i wirusami, omawiane będą również związane ze spamem aspekty prawne oraz metody marketingowe pozwalające prowadzić promocję w Internecie bez łamania prawa i obowiązujących w Internecie dobrych obyczajów.

Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w dodatkowych warsztatach, których tematem będzie powłamaniowa analiza systemu plików.

Swój udział w konferencji zapowiada kilkanaście największych firm, w tym McAfee, Microsoft, Ascomp, D-Link czy Symantec. Organizatorzy przewidują udział około tysiąca uczestników. Kongres jest jednym z wydarzeń w ramach Europejskiego Miesiąca Bezpieczeństwa.

Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne – osoby zainteresowane mogą się zarejestrować się na stronie imprezy.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: organizatorzy.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →