Po miesiącach pracy Zespół Kexi dostarczył najnowszą wersję (beta) aplikacji do zarządzania danymi i projektowania baz danych. Obecnie nacisk jest coraz bardziej kładziony na funkcje użyteczne w firmach, organizacjach i edukacji. Dowodem na to, że jest to dobra droga, jest duże zainteresowanie tych środowisk.

Kexi to jeden z najwygodniejszych w obsłudze programów tego typu, pokonujący rywali takich jak OpenOffice.org Base także pod względem szybkości działania. Nowa wersja niesie nową obsługę serwerów baz danych MySQL, PostgreSQL, bogate funkcje importu projektów (także z MS Access), eksportu danych oraz ponad dwieście poprawionych usterek i unowocześnień. Na etapie beta znajdują się skrypty, które można pisać w Pythonie lub Ruby, aby rozszerzyć możliwości aplikacji.

Kexi (uczestnik projektów KDE i KOffice) jest rozwijany przez Zespół Kexi – międzynarodową grupę niezależnych programistów, przy wsparciu siły roboczej i asyście z firmy OpenOffice Polska.

Zapraszamy do testów i zgłaszania uwag przed stabilnym wydaniem planowanym na 22 marca. Będzie to pierwsza główna wersja programu. By przyłączyć się do projektu nie trzeba być profesjonalnym programistą, poszukiwani są też użytkownicy-testerzy, autorzy baz danych i graficy.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Jarosław Staniek.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →