Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej jako jedyna uczelnia w Polsce prowadzi autoryzowane przez Red Hata szkolenia dotyczące RH Linuksa. W tej chwili trwają zapisy na wszystkie szkolenia w ramach Red Hat Academy – zainteresowanych szkoleniem i możliwością uzyskania certyfikatów RHCT zapraszamy. Poniżej zamieszczamy informację, którą otrzymaliśmy od organizatorów.

Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej jest jedyną uczelnią w Polsce posiadającą autoryzację firmy Red Hat Inc. na prowadzenie szkoleń dotyczących systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux. Zajęcia prowadzone są w oparciu o specjalny, akademicki program nauczania dla systemu Linux, opracowany przez Red Hat Inc. W programie tym szczególny nacisk położono na praktyczną stronę nauczania, dlatego też zawiera on dużą liczbę ćwiczeń i testów laboratoryjnych wykonywanych na rzeczywistych systemach. Ukończenie szkolenia daje więc nie tylko rozległą wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności związane z użytkowaniem i zarządzaniem systemami Linux/Unix.

Szkolenia prowadzone na Wydziale przygotowują do egzaminu RHCT (Red Hat Certified Technician). Ten ceniony na całym świecie certyfikat zawodowy można uzyskać również na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →