O czym przekonał się również nasz serwer RSS (obiecujemy postawić kolejną maszynę w najbliższych dniach), Firefox zdobywa z każdym dniem nowych użytkowników. Jak wynika z badań francuskiej firmy XiTi, Firefox przekroczył już próg 20% udziału w rynku. Materiał źródłowy do przeprowadzenia analiz został zebrany w niedzielę, 8 stycznia.

Aktualizacja: Pozaweekendowe badania firmy WebSideStory dają Firefoksowi 8.88% rynku – to dwa razy więcej niż rok temu.

Oznacza to, że badano przede wszystkim użytkowników domowych, którzy sami decydują o wykorzystywanym przez siebie oprogramowaniu. Jak wynika z badań, Firefox jest najpopularniejszy w Finlandii (38%), następnie są Słowenia (36%) i Niemcy (30%). Najmniej użytkowników komputerów przestawiło się na Firefoksa w Wielkiej Brytanii, gdzie ma on tylko 11% rynku.

Podobnie jak inne badania tego typu, nie jest to badanie w pełni reprezentatywne. Odzwierciedla tylko zachowania użytkowników „domowych”, w dni robocze wykorzystanie Firefoksów jest niższe. Nie są to również statystyki w pełni dokładne – różne ośrodki podają różne wyniki, trudno jest wybrać najbardziej odpowiadające rzeczywistości. Jedno jest w nich niezmienne – wciąż rośnie popularność Firefoksa i na razie nie pojawił się konkurent mogący ten wzrost zatrzymać.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →