Linux jako stacja robocza w firmie? Wciąż brakuje oprogramowania? Powoli zaczyna się to zmieniać. Jednym z programów, które zostały stworzone po to, żeby Linuksa można było używać również w typowych zastosowaniach biurowych jest program e-Przelewy.

Program jest przeznaczony do przygotowywania i wypełniania standardowych druków używanych w Polsce do przelewów pieniężnych. Obsługuje przelewy i wpłaty na konta bankowe, a także przelewy do ZUS i wpłaty podatków do Urzędu Skarbowego. Za pomocą programu można przygotować druk używając do tego już wbudowanych w program oryginałów. Możliwe jest również wykonywanie nadruków na drukach oryginalnych dostępnych w urzędach i bankach.

Główną zaletą programu jest maksymalna prostota użytkowania i elastyczność. Program w całości działa w środowisku graficznym, a wbudowany w program kreator sprawia, że stworzenie przelewu „dowolnego” opiera się na kliku kliknięciach myszą i podaniu kwoty.

Zapraszam do testowania i podsyłania autorowi ewentualnych uwag. Pakiety dla poszczególnych dystrybucji oraz kod źródłowy programu dostepny jest na stronie domowej projektu e-linux.pl. Program e-Przelewy jest rozpowszechniany na zasadach licencji GNU GPL.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Tomasz Pielech.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →