W tym miesiącu działalność rozpoczyna Akademia Alternatywnych Systemów Operacyjnych – Stowarzyszenie, zwane w skrócie AASOC. Jest to nowa organizacja powstała przy Politechnice Wrocławskiej. AASOC jest organizacją stawiającą na szerzenie wiedzy o wolnym oprogramowaniu, oraz realizację projektów OpenSource. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż AASOC zajmuje się nie tylko GNU/Linux. Na wykładach i innych wydarzeniach organizowanych przez stowarzyszenie będzie można również posłuchać na temat ciekawostek, które kryją w sobie systemy z rodziny BSD.

Swoje działania rozpoczynamy od uruchomienia pierwszego projektu pod nazwą OpenAcademy. Pierwszy wykład OpenAcademy będzie dotyczył tematyki nadal popularnej wśród początkujących administratorów – „Zarządzanie ruchem sieciowym – GNU/Linux jako router.” Wykład odbędzie się 20 grudnia 2005 o godzinie 18:00 w sali 329, budynku A1 Politechniki Wrocławskiej. Wykład poprowadzi Piotr Kościański, znany bywalcom tego typu imprez z serii wykładów LinuxAcademy Wrocław.
Po wszelkie dokładniejsze informacje zapraszamy serdecznie na naszą stronę internetową. Oprócz informacji na temat wykładów znajdą się na niej inne wiadomości związane z życiem AASOC, planowanymi wydarzeniami, oraz informacje dla zainteresowanych współpracą ze stowarzyszeniem.
Serdecznie zapraszamy na nasz pierwszy wykład.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: AASOC.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →