Na tegorocznej Jesieni Linuksowej odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie członków PLUG-u. Zebranie uchwaliło to, co chciało :), czyli zmiany w statucie. Zmiany te pozwalają na łatwiejsze tworzenie oddziałów. Tak zaczęła się Śląska Rewolucja…

Po Walnym zebrały się obecne na Jesieni członkinie SLUG-u oraz dołączyli do nich męscy przedstawiciele tegoż regionu. Ustalono, że miło byłoby jednak zawiązać Oddział Śląsk. Do współpracy zaproszono LUG-i: Rybnicki, Mikołowski, Jaworznicki i Częstochowski.
Wstępna propozycja osób zebranych na Jesieni jest taka:

  1. SLUG zostaje oddziałem na terenie Śląska
  2. RLUG zostaje kołem na terenie Rybnika
  3. Mikołów na razie ma się wypowiedzieć, bo strona jest od kilku lat nieaktualizowana 🙁 a aliasy pocztowe nie działają. Aktywny natomiast jest kanał IRC.
  4. Częstochowa jest mile widziana jako Koło, aczkolwiek nie chcemy narzucać niczego i równie dobrze przyjmiemy współpracę jako z partnerskim oddziałem.
  5. Ziejący dotąd białą plamą obszar Katowic zostanie objęty większą troską SLUG-u, który do tej pory koncentrował się głównie na Gliwicach i Rybniku.

Te propozycje wywołały dyskusję na liście slugowej oraz zaowocowały zwołaniem zebrania w Rybniku. W planach jest także zebranie w Gliwicach.
Namawiamy osoby związane z Wolnym Oprogramowaniem z terenu szeroko rozumianego Śląska do współpracy z PLUG-iem.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: tristan.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →