Od pojawienia się otwartej wersji dystrybucji Suse – OpenSUSE – minęło zaledwie kilka tygodni, a są już widoczne pierwsze efekty tego działania. Jednym z ciekawszych projektów, które opierają się na dystrybucji OpenSUSE jest SUPER (SUSE Performance Enhanced Release), którego twórcy postawili przed sobą zadanie przyspieszenia, upiększenia i rozwinięcia możliwości standardowej dystrybucji.

Jednym z najciekawszych dotychczas osiągnięć twórców SUPER jest skrócenie o połowę czasu ładowania się dystrybucji. Inną ciekawostką są prace nad optymalizacją dystrybucji dla najnowszych procesorów, twórcy SUPER dodają też oprogramowanie brakujące w standardowej wersji SUSE.

Część z osiągnięć twóców SUPER może zostać wykorzystana również przez inne dystrybucje, większość jednak nadaje się przede wszystkim do włączenia w główne drzewo SUSE. Oznacza to, że przede wszystkim ta ostatnia dystrybucja zyskuje na otwaciu – czyli nie spełniają się obawy, że nikt poza producentem nie będzie chciał rozwijać dotychczas zamkniętego projektu. Myślę, że można to potraktować jako zachętę dla kolejnych twórców zamkniętego oprogramowania, którzy obawiają się, że na otwarciu kodu skorzysta wyłącznie konkurencja…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →