W zeszłym miesiącu, chiński Red Flag Software, japoński Miracle Linux i południowo-koreński HaanSoft wspólnie wydały, bazujący na GNU/Linux system Asianux 2.0. Jeden zunifikowany standard Linuksa w Azji ma szansę wypromować system na kontynencie. Pierwsze poważne wdrożenie platformy dotyczy południowo-koreańskiego projektu NEIS (National Education Information System), obejmującego 10,000 szkół w całym kraju.

Asianux nie jest dystrybucją w dosłownym znaczeniu. Stanowi raczej podstawę do budowy produktu dopasowanego do konkretnych wymagań.
Wygląda na to, że dystrybucja ta jest dość poważnie traktowana, zarówno przez producentów sprzętu jak i oprogramowania. Ponad 40-stu producentów zadeklarowało chęć certyfikowania systemu. Są wśród nich takie firmy jak AMD, Dell, Hewlett-Packard, NEC.
Jeszcze ciekawsze jest to, że firma Oracle dołączyłą tą dystrybucję do uznawanych przez siebie za poważne platform Linuksowych (do tej pory był to tylko RedHat i SuSE). Oznacza to, że dostarcza na te platformy dedykowane wersje swoich produktów, certyfikuje i zapewnia obsługę techniczną.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: ptad.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →