Często instalujemy nową wersję jakiegoś programu, ponieważ słyszeliśmy, że oprócz nowej funkcjonalności działa on szybciej niż poprzednie wersje. Często po zainstalowaniu aplikacji okazuje się, że nie odczuwamy żadnego przyśpieszenia jej działania. Jest to uwarunkowane wieloma czynnikami np. optymalizacji mógł zostać poddany kod, który jest rzadko używany przez program. Jak zatem zmierzyć czy nowa wersja programu działa szybciej niż starsza, skoro nie widać znaczących różnic? Można użyć jakiegoś programu testującego.

Interbench jest programem, napisanym przez znanego hackera Cona Kolivasa służącym do pomiaru interaktywności jądra systemu. Dzięki niemu możemy sprawdzić czy zmiany wprowadzone w testowanych przez nas poprawkach systemu plików, planiście I/O, planiście cpu przyniosły pożądany skutek.

Przed przystąpieniem do testów polecam odwiedzić stronę projektu, dokładnie przeczytać jak przebiega procedura testowania systemu i jak należy ją poprawnie wykonywać.

Interbench jest projektem dość ciekawym, jednak nie wszystko jeszcze działa tak jak powinno tzn. nie wszystkie wykonane przez niego obliczenia są poprawne (to prawdopodobnie zmieni się już w następnej wersji). Dość ciekawe wyniki może dać testowanie kernela wydanego w zeszłym roku i aktualnego.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: piotrowskim.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →