Zapraszamy na organizowane przez ISOC lipcowe spotkanie Klubu Informatyka, które odbędzie się w przyszły wtorek, 12 lipca, na pięterku warszawskiej kawiarni Coffee Point przy Krakowskim Przedmieściu 11 (w tzw. Domu bez Kantów) o 19:00.
Uzupełnienie: Naszymi gośćmi bedą: Robert Kroplewski, dyrektor Departamentu Prawnego KRRiT (strategia rozwoju mediów, szczególnie w związku z ostatnimi kontrowersjami dotyczącymi pomysłów koncesjonowania treści w internecie, abonamentu na używanie sieci itp) oraz Krzysztof Siewicz, który spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jak daleko może i powinna sięgać klauzula 'copyleft’.

Na spotkanie zaprosiliśmy pracownika działu prawnego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizi, który przedstawi nam główne założenia i intencje przygotowanej przez Radę propozycji strategii rozwoju mediów elektronicznych – patrz http://www.krrit.gov.pl/stronykrrit/opracowania/strategiapp.pdf która wzbudziła ostatnio wiele kontrowersji, zwłaszcza w zakresie propozycji dotyczących Internetu.

Drugim tematem merytorycznym będą kwestie prawne związane z licencjami na oprogramowanie oraz związane z nim treści. Nazwiska gości podamy wkrótce.

Chcemy Wam również krótko przedstawić kulisy głosowania Parlamentu Europejskiego nad dyrektywą patentową i zastanowić się na jej konsekwencjami.

Na koniec wreszcie proponujemy burzę mózgów na temat zbliżających się wyborów: czego możemy spodziewać się od polityków, jakie są propozycje czołowych partii politycznych dotyczące informatyki i jakie pytania powinniśmy wspólnie zadawać w kampanii wyborczej.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →