Resolvo Systems, producent oprogramowania ułatwiającego migrację z Windows na Linuksa, opublikował kod źródłowy podstawowej wersji swojego oprogramowania na licencji GNU GPL. OpenMoveOver jest narzędziem, dzięki któremu przeniesienie desktopu windowsowego – w tym dokumentów, poczty, tapety, listy „ulubionych”, cookies oraz innych ustawień użytkownika, na pulpit linuksowy nie powinno być już problemem nawet dla mało zaawansowanych użytkowników.

Na razie na stronie nie ma wersji skompilowanej – dla osób, które sobie z tym nie poradzą, dostępna jest jeszcze freeware tego oprogramowania. Są też komercyjne wersje Standard i Enterprise (ich porównanie znajduje się na stronie producenta), jednak z powodu braku Windows na moim domowym komputerze ciężko stwierdzić, czym różni się Open od Freeware i w jaki sposób działają.

Na pewno otwarcie kodu źródłowego tego narzędzia przyczyni się do szybkiego pojawienia się opcji „migruj dotychczasowe dane” w instalatorach większości dystrybucji, co będzie sporym ułatwieniem dla administratorów. Czekamy również z niecierpliwością na dystrybucje „Live”, które po załadowaniu z płyty będą miały pełen dostęp do danych i ustawień zapisanych na partycjach Windows.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →