Już chyba wszyscy wrócili do domów z dalekiej Krynicy, gdzie w niedzielne popołudnie zakończyły się tegoroczne Pingwinaria. Jakie były wykłady można przeczytać w Agendzie imprezy, postaram się pokrótce napisać o tym, czego w agendzie nie było.

Impreza odbyła się w hotelu Damis, położonym prawie w samym centrum Krynicy. Damis jest ośmiopiętrowym budynkiem, dzięki czemu chyba po raz pierwszy od czasów jastrzębiogórskiego Hutnika zmieściliśmy się w jednym budynku. Poza standardowym wyposażeniem (łóżka, sala konferencyjna i stołówka), w pokojach można było znaleźć telewizory, lodówki, łazienki i gniazdka sieciowe. To ostatnie było stosunkowo słabo wykorzystane, jako że od razu powstało kilka punktów WiFi, dzięki którym uniknęliśmy plątaniny kabli na podłogach. Zainteresowani trafili też na basen i do sauny. Jeśli chodzi o stołówkę, warunki były chyba najlepsze w historii imprezy – jedzenia było dużo (!), i – co chyba równie ważne – było całkiem niezłe.

Teraz strona organizacyjna; Po przybyciu wszyscy Pingwinariowicze otrzymali zgrabne, zamykane na zamek błyskawiczny teczuszki z materiałami konferencyjnymi i PLUGową „smyczą”, identyfikatory i… hub USB z wbudowanym podgrzewaczem do kubków. Wreszcie przydatne zastosowanie USB!

Wykłady odbywały się w dużej sali z dobrym nagłośnieniem i podwieszonym pod sufitem rzutnikiem. Modyfikowana na bieżąco agenda (dwa przewidziane wcześniej wykłady się nie odbyły, ale ten czas został wykorzystany przez marcela na opowieść o MacOS-X oraz gabera, który poprowadził wykład o integracji Palma z telefonem komórkowym i komputerem linuksowym) była dostępna cały czas w kilku miejscach w budynku.

W ramach części rozrywkowej, obejrzeliśmy Atak Nosferatu z Kosmosu, którego reżyser jest jednym z bractwa czcicieli Pingwina. Poza tym można było uczestniczyć w jednej z „prywatnych” imprez, które odbywały się na pokojach… W ramach jednej z nich przećwiczono usuwanie Windows CE i zastąpienie go Linuksem z palmtopa iPAQ 3660 – dokładny opis instalacji i wrażeń z korzystania z wymienionego oprogramowania już wkrótce ukaże się na naszych łamach.

Zapraszam wszystkich, którzy chcą podzielić się ze światem swoimi zdjęciami i nagraniami, o kontakt z redakcją (7thguard(at)7thguard.net) w celu umieszczenia materiałów na naszej stronie poświęconej tej imprezie…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →