W imieniu Koła Naukowego 'KERNEL’, Mateusz 'vArDo’ Biliński oraz Piotr 'piko’ Konieczny serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na wykład z cyklu „Linux – u mnie działa” pod tytułem „Vimieniamy edytor… czyli jak ułatwić sobie życie poświęcając 50 minut.”, który odbędzie się w najbliższy czwartek 14. kwietnia o godz. 19:00 w sali „A” budynku D10 AGH [tutaj mapka], przy ulicy Reymonta 19 w Krakowie.
W trakcie wykładu poruszane będą zagadnienia sprawnej edycji tekstu oraz stworzenia własnego środowiska pracy w systemie Linux w szczególności w oparciu o edytor Vim. Będzie to pierwszy wykład z cyklu, który ma na celu przybliżyć szerszemu gronu (w szczególności studentom) zalety, funkcjonalność i oprogramowanie systemu operacyjnego Linux.

Cykl przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które chciałyby się przekonać, że 'Linux to system nie tylko dla pingwinów’. Przewodnia myśl ujęta w nazwie cyklu pomoże pokazać, że Linux to system wysoce konfigurowalny i funkcjonalny dla każdego użytkownika, który zdobędzie się na poświęcenie pewnej ilości czasu by go poznać. Naszym zdaniem warto. I to będziemy chcieli przekazać.
Następne wykłady planowane są w odstępach dwutygodniowych, o czym będziemy na bieżąco informować. Planowana tematyka następnych wykładów to: multimedia w Linuksie, bezpieczeństwo korespondencji, alternatywne środowiska graficzne.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Mateusz 'vArDo’ Biliński.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →