Śląska Grupa Użytkowników Linuksa organizuje Walne Zgromadzenie śląskich zwolenników Wolnego Oprogramowania. Zapraszamy nie tylko SLUG-owiczów, ale wszystkich, którzy zainteresowani są promocją FLOSS, w tym szczególnie JLUG-wiczów, RLUG-wiczów, MLUG-owiczów. Zebranie ma bowiem podsumować dotychczasową działaność SLUG-u oraz wytyczyć plan na przyszłość i stanowisko w zakresie współpracy w regionie.

SLUG postrzegany jest jako działająca w Gliwicach organizacja. Część osób uważa, że powinno się coś dziać w innych rejonach i tworzą się inne LUG-i. Ważne jest jednak, żeby maksymalnie współdziałać. Jako organizacje niedochodowe, nie możemy rywalizować, ale musimy zacieśniać współpracę. To nie jest bowiem tak, że SLUG działa wyłącznie w Gliwicach. Możemy działać wszędzie tam, gdzie będą nas chcieli i gdzie będą ludzie chętni do działania.

Na Walnym chcemy więc nie tylko zaplanować działania SLUG-u, ale i innych śląskich LUGów oraz omówić możliwe obszary współpracy. Zależny nam bowiem na niej oraz na wykorzystywaniu wspólnie wypracowanych metod i zaplecza osobowego. Podjęta zostanie także tematyka współpracy z PLUG-iem.

Walne Zgromadzenie odbędzie się w Gliwicach, na terenie Politechniki Śląskiej, a dokładniej Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki (Akademicka 16). Została nam przydzielona sala numer 4 na parterze, na wprost od głównego wejścia, korytarzem do końca.

Termin to sobota, 12 marca, godzina 16:30.

Po spotkaniu planowane jest masowe udanie się na piwo bezalkoholowe 😉 i mniej formalne rozmowy.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: tristan.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →