Po Jesieni Linuksowej 2003 zaczęły się prace nad projektem ogólnopolskiej bazy bezdomnych. Prace nad nią zostały niestety wstrzymane (brak głównego programisty), mimo iż jest to oprogramowanie bardzo potrzebne jednej z największych organizacji charytatywnych w Polsce.

Podobnych problemów nie mają jeszcze twórcy Sahana – projektu mającego ułatwić koordynację pomocy dla osób poszkodowanych przez tragiczne w skutkach fale tsunami.

Sahana już działa – funkcjonuje m.in. jako baza organizacji niosących pomoc, rejestr poszukiwanych osób. Docelowo ma stać się oprogramowaniem przydatnym w sytuacjach kryzysowych, kiedy potrzebne jest oprogramowanie do zarządzania obozami uchodźców, koordynacji dostaw pomocy, wyszukiwania zaginionych osób itd.

Projekt został założony niecałe dwa tygodnie temu, dziś ma już niemałą funkcjonalność. Korzystać z niego będzie mógł każdy – więc jeśli okaże się, że spełnia swoje zadanie, będzie wykorzystywany w sytuacjach kryzysowych na całym świecie. Licencja, oczywiście, wolna. Zapraszam programistów do pomocy zarówno przy lokalnych „bezdomnych”, jak i międzynarodowej Sahanie.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →