Tomboy to kolejna aplikacja, którą prezentujemy w ramach serii „Krótko o…”. Jest to prosty program pozwalający na robienie notatek, szybkie zapisanie pomysłu, który przyjdzie nam do głowy, czy też ważnej informacji, o ktorej nie chcemy zapomnieć. Lecz to tylko początek jego możliwości.

Dodawanie i edytowanie nowych notatek jest tu bardzo proste – wszystkie komendy są dostępne z menu otwieranego kliknięciem w ikonę programu na panelu. Tomboy pozwala na umieszczanie w treści wiadomości linków do stron www i adresów e-mail, formatowanie tekstu, sprawdzi również pisownię. Największa jego siła leży jednak w możliwości łączenia ze sobą wiadomości i ich wątkowania. Wystarczy kliknąć przycisk „Link”, a program sam zadba o stworzenie odpowiednich połączeń między notatkami.

Aby się nie pogubić w ich gąszczu możemy obejrzeć ostatnie zmiany, bądź wyszukać interesującą nas wiadomość. Tomboy, gdy osiągnie już status programu w pełni rozwiniętego, ma mieć możliwość zapisu i śledzenia wszelkich informacji, jakie tylko użytkownik wprowadzi. Obecnie prace trwają nad możliwością dodawania zdarzeń w Evolution, tworzenie linków do otrzymanych e-maili, wstawianie i podgląd grafik, dołączanie do notatek list odtwarzania Rhythmboxa.

Tomboy został napisany w C#, do uruchomienia wymaga zainstalowanego Mono oraz Gtk#. Najnowsza wersja programu (0.2.2) jest do pobrania ze strony autora, bądź z repozytorium CVS.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: dwakwiaty.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →