Pierwsze, zdawkowe informacje o Novell Open Enterprise Server opublikowaliśmy prawie rok temu – dziś dotarła do nas informacja, że przygotowywany przez cały ten czas system jest już prawie przygotowany do zapakowania w pudełka. Na razie można ściągnąć z sieci wersję beta (uwaga – około 4.6 gigabajta!). Co znajdzie się w środku?

Przede wszystkim połączenie starego z nowym – czyli znanego już od ponad dekady Novell Netware ze zdobywającym coraz większą popularność na rynkach korporacyjnych Suse Linuksem (kernel 2.6). Zestaw narzędzi znanych administratorom systemów Netware został przepisany tak, że działa pod obiema platformami. Ułatwia to zarówno zarządzanie sieciami, w których znajdują się oba środowiska, jak i ewentualną migrację z Netware na Linuksa.

Oprócz tego sporo narzędzi promowanych od jakiegoś czasu przez Novella – w tym iFolder („wirtualny dysk”), zarządzanie tożsamością, oprogramowanie do zarządzania aktualizacjami i pakietami itp.

Premiera Novell Open Enterprise Server zaplanowana jest na obecny kwartał. Posiadaczy szybkich łącz i dużych dysków zapraszam do testowania i podzielenia się z czytelnikami swoimi uwagami.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →