Czy kiedykolwiek generowaliście kod HTML przy pomocy OpenOffice’a? Cóż – są różne pomysły, można i wykorzystywać OOo do tworzenia stron internetowych. Chociaż rzeczywiście, czasem ta funkcja bywa przydatna do przesyłania dużych lub skomplikowanych dokumentów osobom OOo nie używającym. Wielką bolączką kodu generowanego całkowicie automatycznie jest zwykle wysoki stopień jego „zaśmiecenia” i skomplikowania.

Rozwiązania tego problemu są dwa – albo ręczne przepisanie całej zawartości, albo próba wyczyszczenia kodu stworzonego przez generator. Jednym z programów automatyzujących to zadanie jest OOo_html_simplifier – skrypt perlowy napisany przez Karola Kreńskiego (znanego niektórym jako mimooh). OOo_html_simplifier usuwa większość niepotrzebnych tagów HTMLa zostawiając tylko te, które naprawdę mają znaczenie dla ostatecznego wyglądu strony.

Użycie jest bardzo proste – wystarczy podać nazwę wygenerowanego przez OpenOffice.org pliku HTML jako parametr i po chwili na naszym dysku powinna się pojawić jego uproszczona wersja.

Zapraszam do testowania i podsyłania autorowi ewentualnych uwag. Dokładny opis i kod źródłowy programu – na stronach autora. OOo_html_simplifier jest rozpowszechniany na zasadach licencji GNU GPL.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →