W dniu wczorajszym przedstawiciel Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych ogłosił wdrożenie nowego systemu sprzedaży napędzanego Linuksem.

Niektóre elementy linuksowego systemu były już wcześniej wykorzystywane, co pozwoliło ocenić ich jakość. Zdaniem koncernu IBM, który został wybrany przez SIAC do realizacji całego przedsięwzięcia, nowy system jest „nadzwyczaj niezawodny”.
Obecnie linuksowa nowość obsługuje na giełdowym parkiecie połączenia z 650 bezprzewodowymi, podręcznymi urządzeniami, z których korzystają brokerzy. Informacje uzyskane przez NewsForge wskazują, że jest to jedyny element systemu napędzany przez zubożoną wersję MS Windows. Docelowo przez Linuksa obsługiwanych może być nawet 3000 wspomnianych połączeń.
Podręczne urządzenia komunikują się z serwerami HP, które z kolei przekazują informacje do komputerów mainframe serii Z dostarczonych przez IBM i współpracujących z bazą danych DB2.
Na giełdowych, linuksowych stacjach roboczych króluje Java. Stacje te zostały „zoptymalizowane pod kątem obsługi grafiki o wysokiej rozdzielczości, małego zużycia energii oraz wydajności łącza”.
Niestety nie zostało ujawnione, jaka dystrybucja Linuksa obsługuje nowy system komputerowy Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych, ani zabezpieczenia zastosowane w przypadku bezprzewodowej komunikacji.
Dzięki nowemu systemowi, NYSE ma być zabezpieczona przed atakami podobnymi do tych z jedenastego września. Na przykład jedną z metod, która powinna temu służyć, jest odwzorowywanie danych z DB2 w dwóch fizycznie różnych miejscach, co, zdaniem autorów systemu, zapewni jego nieprzerwane działanie.
Źródło:
NewsForge
Archiwalny news dodany przez użytkownika: wojtek_germ.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →