Wieczorem w sobotę 12 grudnia w Krakowie, grupa uczestników rozsiadła się wygodnie w fotelach sali klubowej akademika „Olimp”. Zgasły światła, zapłonęły świece, zagrała dobra muzyka. W tle rozległ się szum wentylatorów uruchamianych komputerów (z wyjątkiem oczywiście chłodzonego wodą Potwora), na których wystartowały ulubione dystrybucje. Switche zamrugały diodami, otwierając dostęp do Internetu. Trzecia edycja „Nocy Linuksożerców” została rozpoczęta.

Dyskusje nie ustawały, gwar żywych rozmów niósł się po sali, przerywany jedynie przez wystąpienia: „Enter the Grid” (Jakub Dziwisz), „Standardy sieciowe” (Szymon Błaszczyk 'antymon’) ,”Kieszonkowcy – Linux i inne OS w palmtopach” (Marcin Gabrowski 'gaber’ i Adam Mańczuk 'beret’), „LaTeX” w służbie inżynierom, fizykom. (Łukasz Proszek 'frogu’).

Wywiązały się interesujące publiczne dyskusje, nie wszystkie zgodne z tymi proponowanymi przed imprezą. Pojawiło się wiele głosów w temacie obecnej cenzury internetowej massmediów, polityki Google, Naszej Ulubionej Firmy, standardów W3C, sprzętu komputerowego, rozwiązań sieciowych, a przede wszystkim codziennej pracy z systemem. Tutaj (nie)wiedzieć dlaczego baty zebrał PLD.

Odbyły się także konkursy, w których uczestnicy mogli wygrać linuksowe gadżety ufundowane przez sponsorów. Przebieg imprezy można było usłyszeć w Internecie jako streaming audio, na kanale IRC #noclinuksozercow toczyły się rozmowy z (i między) uczestnikami. Ci delektowali się zimnym piwem, ciepłą kawą, przegryzając pizzą, wymieniając się doświadczeniami i zapominając o szybko płynącym czasie. Wielką niespodzianką był tort z Tuxem, przygotowany przez cukiernika z okazji urodzin jednego z uczestników, oraz 14 urodzin Linuksa.

Gwar imprezy uciszył się dopiero nad ranem. Nikt do tej pory nie odnalazł bezlitośnie wyżartej przez Smoka Wawelskiego głowy pingwina. Zapraszamy do przeglądnięcia zdjęć, nadsyłania uwag i komentarzy mogących pomóc nam przy organizacji następnej edycji. Do zobaczenia na następnej „Nocy Linuksożerców”!

http://www.noc.linux.pl
NL Team
Archiwalny news dodany przez użytkownika: alpha.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →