Po długiej przerwie toruński LUG wznawia swoją działalność. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie Linuksowi na PDA. Odbędzie się ono 11.12.2004 o godzinie 16:00 w sali S2 Wydziału Matematyki i Informatyki UMK.

Pierwsze komputery zajmowały ogromne pomieszczenia lub nawet całe budynki. Dziś, dzięki miniaturyzacji, komputer taktowany zegarem 400 Mhz można schować w kieszeni – i to za rozsądne pieniądze. Nic więc dziwnego, że komputery pojawiają się dosłownie wszędzie…

Tam jednak gdzie pojawiają się komputery, nieodłącznie pojawia się też kwestia wyboru systemu operacyjnego. Wojna systemów operacyjnych rozszerza się powoli z typowych komputerów na inne urządzenia, między innymi PDA.

Michał Frąckowiak i Karol Czachorowski zaprezentują PDA z serii Sharp Zaurus, działające pod kontrolą systemu Linux (OpenZaurus). Jak się okazuje, te maszyny świetnie sprawdzają się zarówno jako osobiste organizery, jak i miniaturowe komputery, które bez trudu mieszczą się w kieszeni. Nie jest problemem uruchomienie na nich np. serwerów www czy mysql. (Prawie) bez problemu uruchomimy także klasycznego Dooma, emulator konsoli GameBoy, SuperNintendo oraz pełną dystrybucję Debiana.

Więcej informacji na stronach TLUG
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Karol Czachorowski.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →