i4u opublikowało krótką informację o nowym modelu Zaurusa, noszącym oznaczenie SL-C3000. Pierwszą – i jedną z ważniejszych informacji – jest fakt zamontowania w nim dysku o pojemności 4 gigabajtów. Wygląda na to, że czasy, kiedy PDA nie dorównywały laptopom powoli odchodzą do przeszłości.

Nowy Zaurus jest sterowany procesorem Intel XScale (PXA270 i 416MHz), ma 16 megabajtów pamięci Flash i 64-megabajtowy RAM. W zaledwie 300 gramach, producent zmieścił dużą klawiaturę i częściowo odłączalny ekran o przekątnej 3,7 cala (640×480, 65536 kolorów).

Cena – blisko 900 dolarów, na razie tylko na rynku japońskim. Sterowany, oczywiście, Linuksem.

Kiedy oglądam zdjęcia nowej maszyny PDA, myślę o dwóch sprawach: pięknie nowych rozwiązań… i ich masie. 300g to jeszcze niezbyt dużo, jednak powoli zbliżamy się do granicy komfortowego noszenia w wewnętrznej kieszeni garnituru. Najważniejsze, że po pojawieniu się nowego Zaurusa powinny stanieć starsze modele, przez co będą one miały większą szansę trafić do większej ilości użytkowników. A o to chyba chodzi, jeśli Linux ma się stać standardowym systemem sterującym PDA.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →