Stare, ale nie mogłem sie powstrzymać. Jeśli ktos nie odwiedza serisu ipsec.pl, wiele traci. Zacytujmy może, co na temat PGP ma do powiedzenia przedstawiciel firmy Microsoft, p. Michał Jaworski:

  A.R.: -- Jaka jest zatem różnica pomiędzy podpisem w formacie PGP, a podpisem  certyfikowanym?  M.J.: -- Różnica polega na stosowanych algorytmach, stosowanych procedurach. PGP  jest powszechnie stosowanym, takim najzupełniej prostym sposobem zabezpieczenia. O  tak, jakbyśmy zabezpieczyli całą naszą wiadomość jeżeli zamiast litery A zawsze  będziemy podstawiali B, zamiast D podstawiali C, no i oczywiście dochodzimy do tego,  że nikt nie jest w stanie złamać naszego strasznie tajemniczego kodu. Natomiast  profesjonalne podpisy elektroniczne to jest już zupełnie inny poziom komplikacji i  matematyki de facto zaklętej w komputerach.  

Można się tez dowiedzieć niesłychanie ciekawych rzeczy na temat generatorów losowych w wykonaniu przedstawiciela innej znanej firmy… teksty oraz empetrójki mozna znaleźć tutaj.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: arturs.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →