Jest już pierwsza reakcja na monachijski apel o wsparcie inicjatywy migracyjnej. Berlińska dzielnica Tempelhof-Schöneberg planuje, jako pierwsza w stolicy Niemiec, odejść od Windowsa.

Eksperci – informatycy pracujący w berlińskiej administracji dostrzegli zalety Linuksa wynikające z użytkowania niezależnej platformy i obniżenia kosztów. Wstępnie planuje się zastąpienie Wolnym Oprogramowaniem systemu operacyjnego Windows NT. Jeśli migracja wypadnie pomyślnie, wówczas należy się spodziewać, że przeprowadzą ją pozostałe dzielnice miasta i obejmie ona łącznie 25.000 komputerów osobistych.
Władze Tempelhof-Schöneberg wybrały bardzo dogodny moment na przeprowadzenie gruntownych zmian, związany z wygasającym wsparciem firmy Microsoft dla platformy Windows NT 4.0. Dodatkowo 90 procent obecnie wykorzystywanych komputerów osobistych będzie w dalszym ciągu wykorzystywana, co nie byłoby możliwe w przypadku migracji do systemu operacyjnego Windows XP.
Za cały projekt odpowiedzialny jest Pan Piechowski, natomiast ostateczna decyzja o jego wdrożeniu podjęta zostanie jesienią.
Źródło: Presseportal
Archiwalny news dodany przez użytkownika: wojtek_germ.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →